اطلاع رسانی رویدادها

Printer Friendly and PDF

اطلاع‌رسانی به عنوان یکی از محورهای اساسی فعالیت‌های روابط عمومی توانسته است تا حدودی چهره شناخته شده‌ای از این سازمان در سازمان‌های مرتبط و رسانه‌ها ارائه کند وآن رابه عنوان نهادی که در زمینه‌های مختلف قابلیت همکاری با سازمان‌های تصمیم‌گیرنده و تولید خبرهای متنوع را داراست،مطرح کند. در این راستا اقدامات زیر در حوزه روابط عمومی صورت می‌پذیرد.

1- پایگاه اینترنتی جهاددانشگاهی مشهد: با انگیزه اطلاع‌‌رسانی ومعرفی بخش‌های مختلف جهاددانشگاهی راه اندازی گردید. در برنامه‌های آتی روابط عمومی در نظر دارد با به کارگیری ظرفیت‌های بیشتری از فضای مجازی در جهت ارتقای آن گام بردارد؛ به گونه‌ای که این پایگاه اینترنتی علاوه بر قابلیت اطلاع‌رسانی وانعکاس اخبار بتواند محل مراجعه پژوهشگران، متخصصان ودانشجویان و مراکز علمی و اجرایی مرتبط با فعالیت‌های جهاددانشگاهی باشد. هم اکنون نشانی این پایگاه jdisf.ac.ir می باشد.

2- خبرگزاری ایسنا منطقه اصفهان : خبرگزاری ایسنا یکی از رسانه های فعال در اصفهان می باشد که وظیفه پوشش رویدادهای خبری در استان اصفهان را بر عهده دارد. این رسانه با توجه به ماهیت خود و اینکه جز جدایی ناپذیر جهاد دانشگاهی است، از همان سال های آغازین بعنوان بازوی رسانه ایی واحد فعال بوده است. و اکثر برنامه های این واحد را در سایت isfahan.isna.ir پوشش می دهد.

3- خبرگزاری ایکنا شعبه اصفهان : خبرگزاری قرآنی ایکنا یکی از رسانه های فعال در حوزه های قرآنی و مذهب در اصفهان می باشد که وظیفه پوشش رویدادهای خبری در استان اصفهان را بر عهده دارد. این رسانه با توجه به ماهیت خود و اینکه جز جدایی ناپذیر جهاد دانشگاهی است، از همان سال های آغازین بعنوان بازوی رسانه ایی جهاد دانشگاهی فعال بوده است. این خبرگزاری فعالیت مجدد خود را از سال 1393 در واحد اصفهان آغاز کرده است و تاکنون به پوشش رویدادهای قرآنی واحد در سایت isfahan.iqna.ir مشغول است.

4- پایگاه خبری دفتر مرکزی جهاد دانشگاهی : یکی از ابزارهای موجود در روابط عمومی واحد اصفهان انعکاس اخبار خود در سطح ملی به وسیله پایگاه خبری دفتر مرکزی می باشد. این اخبار پس از ارسال به دفتر مرکزی بر روی تارنمای acecr.ac.ir منتشر می شود.

5- شبکه های مجازی: امروزه از مهم‌ترین ابزارهای اطلاع رسانی در سازمان‌ها و نهادهای دولتی و خصوصی شبکه های مجازی است. جهاد دانشگاهی واحد اصفهان هم سعی کرده است از این میدان عقب نماند و با دنیای جدید اطلاع رسانی پیش رود. از این رو فعالیت های خود را در کانال تلگرام به نشانی Telegram.me/jdisf و در شبکه اینستاگرام به نشانی Instagram.com/jdisf.ir به اطلاع مخاطبین خود می رساند.

6- سیستم پیام کوتاه: واحد اصفهان از طریق شماره پیامک 50002131 اقدام به اطلاع رسانی برنامه‌های واحد، تبریک و تسلیت ایام مذهبی و ...می نماید.

7- نشریه نسیم: در نشریه نسیم تمام‌ فعالیت های درون سازمانی جهاددانشگاهی واحد اصفهان از جمله اخبار، رویدادها، مطالب آموزنده و ... منعکس و بین همکاران واحد توزیع می گردد.

8- نشریه پیام: با توجه به این که نشریه پیام جهاد که به وسیله دفتر مرکزی، در واحدهای جهاددانشگاهی در سراسر کشور منتشر می شود، یکی از وسایل اطلاع رسانی فعالیت های جهاددانشگاهی واحد اصفهان در سایر واحدهای جهاددانشگاهی است.

9- تعامل با سایر رسانه ها: از جمله شیوه های مهم اطلاع رسانی دعوت از رسانه ها برای حضور در برنامه ها، میزگردها و همایش ها است. در این حوزه سعی شده است که رابطه خوبی با رسانه های بومی برقرار شده و بصورت جدی انعکاس فعالیت‌های واحد اصفهان در روزنامه ها، خبرگزاری ها و صدا و سیما در آن ها اتفاق بیافتد.