Facebook

Twitter

جهاد دانشگاهی واحد اصفهان.
تاسیس سال 1359

031-36692760

شماره تماس با جهاد دانشگاهی واحد اصفهان

اینستاگرام

آپارات

تلگرام

جستجو
فهرست

ایران، رتبه ۷۱ جذب گردشگر در جهان است

رییس مرکز گردشگری جهاد دانشگاهی گفت: ایران رتبه ۷۱ در میان کشورها برای جذب گردشگر خارجی را دارد که رتبه شایسته‌ای نیست.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان، رحیم یعقوب زاده (چهارشنبه) در چهارمین گردهمایی گروه‌های دانشجویی حامی میراث فرهنگی و گردشگری در اصفهان، اظهار کرد: گردشگری هر سال رشد شتابان دارد و آمار و ارقام بیان گر این است کشور ما با وجود جاذبه‌های فراوان در میان کشورهای جهان و با آثار ثبت شده جهانی و با وجود شایستگی بالا در جهان و تنوع گردشگری حتی در جایگاه ضعیف دنیا هم قرار ندارد.

وی افزود: طبق آمار، کشور ایران رتبه ۷۱ در میان کشورهای جذب گردشگر خارجی را دارد که رتبه شایسته‌ای نیست و باید گفت در یک وضعیت بحرانی هستیم. این در حالی است که ترکیه بالای ۴۰ میلیون نفر را در سال گذشته جذب کرده، قطر و امارات نیز عجیب در حال پیشرفت هستند و ما را پشت سر گذاشته‌اند.

رییس مرکز گردشگری جهاد دانشگاهی ادامه داد: متاسفانه در زمینه گردشگری هنوز به بازگویی آمار و ارقام دستکاری شده می پردازیم و حتی اگر آمار و ارقام نزدیک به واقعیت هم ارائه کنیم این آمار قابل قبول نیست.

یعقوب زاده تصریح کرد:یکی از اهداف مرکز گردشگری جهاد دانشگاهی این بوده که در دانشگاه های کشور اقدام به فعالیت  و فعالیت دانشگاهی گردشگری را فعال کند و خوشحالیم که توانست جای خود را در دانشگاه‌ها باز کند.

بیش از ۱۲۰ هزار دانشجو و استاد در طرح ایران مرز پرگهر شرکت کرده‌اند

وی با اشاره به طرح ایران مرز پرگوهر مرکز گردشگری گفت: بیش از ۱۲۰ هزار دانشجو و استاد را در طرح ایران مرز پرگهر برای معرفی کشور و مکان های گردشگری به بازدید برده‌ایم.

رییس مرکز گردشگری جهاد دانشگاهی خاطرنشان کرد: گاهی مدیران و مسئولان فقط در حد حرف در مورد گردشگری صحبت می کنند، ولی در عمل پا پس می‌کشند.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید