برگزاری دوره تخصصی تربیت مربی قرآنی کودک در شهرستان های استان اصفهان

Printer Friendly and PDF

مدیر مرکز فعالیت های قرآنی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان از برگزاری دوره های تخصصی جدید تربیت مربی قرآنی کودک در شهرستان های استان اصفهان در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان، علی اصغر ملایی اظهار کرد: دوره تخصصی تربیت مربی قرآنی کودک به همت جهاد دانشگاهی واحد اصفهان در شهرستان های خمینی شهر، زرین شهر، دولت آباد و شاهین شهر برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه در اجرای این دوره، از شیوه‌های تدریس مکتب‌الرضا(ع) استفاده می‌شود، افزود: امتیاز چنین شیوه‌هایی در مقایسه با شیوه های سنتی، بهره‌گیری از روش های روز و استفاده از قالب‌های جذاب مانند شعر، داستان و بازی است.

مدیر مرکز فعالیت های قرآنی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان ادامه داد: در این دوره موضوعاتی مانند روش تدریس روخوانی قرآن کریم همراه تجوید ویژه کودکان قبل از دبستان با روش‌های بازی، قصه و شعر و همچنین روش تدریس آیات و احادیث موضوعی و کاربردی ویژه کودکان با روش سرود،  قصه، نقاشی و بازی و روش تدریس عملی نماز به مربیان آموزش داده می شود.

ملایی اضافه کرد: در این دوره همچنین به مربیان آموزش داده خواهد شد که چگونه به پرسش هایی که کودکان مطرح می کنند، پاسخ دهند.

وی به استقبال از دوره های پیشین تربیت مربی قرآنی کودک اشاره کرد و گفت: تاکنون چهار دوره با استقبال کم‌نظیر مربیان، خواهران حوزوی، معلمان مقطع ابتدایی، دانشجویان مقاطع مختلف و حتی علاقه مندانی از رشته های پزشکی، روانشناسی، علوم قرآن و حدیث، کامپیوتر و غیره مواجه شده است. بعضا متقاضیانی داشته ایم که از استان های دیگر مانند بوشهر و  فارس به اصفهان آمده و در این دوره شرکت کرده اند.

مدیر مرکز فعالیت های قرآنی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان به برگزاری دوره های جدید تربیت مربی قرآنی کودک اشاره و اظهار کرد: برگزاری پنجمین دوره تربیت مربی قرآنی کودک در کوشک خمینی‌شهر، ششمین دوره در زرین شهر، هفتمین دوره در دولت آباد و هشتمین دوره در شاهین شهر، در دستور کار قرار دارد و تاریخ دقیق شروع دوره ها متعاقبا اعلام خواهد شد.