Facebook

Twitter

جهاد دانشگاهی واحد اصفهان.
تاسیس سال 1359

031-36692760

شماره تماس با جهاد دانشگاهی واحد اصفهان

اینستاگرام

آپارات

تلگرام

جستجو
فهرست

سطح خبرگزاری ایسنا فراتر از جریانات سیاسی است

خانه > اخبار  > سطح خبرگزاری ایسنا فراتر از جریانات سیاسی است

سطح خبرگزاری ایسنا فراتر از جریانات سیاسی است

داریوش اسماعیلی

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان گفت: خبرگزاری ایسنا با دارا بودن از هویت مستقل دانشجوییِ برآمده از جنبش دانشجویی خود را فراتر از جریانات سیاسی و جناح های چپ و راستی می داند و فعالیت ۲۰ ساله اش گواهی بر این مدعا است.

 

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان، داریوش اسماعیلی دیروز (شنبه) در نشست هم اندیشی “نجات آب؛ نجات زندگی” که با حضور سردبیران خبرگزاری های ایسنای اصفهان، یزد، چهارمحال و بختیاری خوزستان و فارس برگزار شد، اظهار کرد: در منطقه و کشور با بحرانی مواجه هستیم که استان های مختلفی را درگیر خود کرده است.

وی افزود: موضوع آب تنها یک مساله اقتصادی و معیشتی نیست بلکه دیگر وارد عرصه های امنیتی و سیاسی شده است و حتی روحیه مردم منطقه را تحت تاثیر قرار داده است؛ نامیدی ها پرخاشگری ها و بسیاری از مسایلی که در جامعه مشاهده می شود، مسایلی است که بحث آب به دنبال داشته است.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان اضافه کرد: نگران این هستیم که بحران آب که یک بحران ملی است به یک بحران اجتماعی تبدیل شود.

اسماعیلی با بیان اینکه مشکل آب می تواند باعث ایجاد شکاف های قومیتی و اجتماعی شود، خاطرنشان کرد: در این راستا است که رسانه ها می توانند زمینه ساز وحدت رویه شوند. رسانه ای مانند ایسنا ابتدا باید در درون خود به یک وحدت رویه برسد و سپس این موضوع را در استان های دیگر و در سطح کشور پیاده کند و در نهایت باعث ترمیم مشکلات شود.

وی با بیان اینکه روح قناعت و صرفه جویی در جامعه کمرنگ شده است، ادامه داد: نظام سلطه سرمایه داری جهانی مبتنی بر تولید انبوه و این خود نیازمند مصرف انبوه است و مصرف گرایی را در میان مردم دامن می زند. در این شرایط روح قناعت و صرفه جویی باید تبلیغ شود.

وی به ۱۶ آذر و روز دانشجو اشاره و اظهار کرد: این روز نماد جنبش دانشجویی است و خبرگزاری ایسنا نیز برآمده از این جنبش محسوب می شود و در امتداد این جریان در کشور فعالیت کرده و می کند.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان ادامه داد: سطح جنبش های دانشجویی بالاتر از جریان و جناح بندی های سیاسی داخل کشور است. خبرگزاری ایسنا نیز با دارا بودن از هویت مستقل دانشجوییِ برآمده از جنبش دانشجویی خود را فراتر از جریانات سیاسی و جناح های چپ و راستی می داند و فعالیت ۲۰ ساله اش گواهی بر این مدعا است.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: ممکن است برخی جریانات سیاسی خود را به ایسنا نزدیک ببینند و یا به حدی که از ایسنا فاصله دارند، ایسنا را رقیب خود انگارند.

وی به ویژگی های ایسنا اشاره کرد و افزود: خبرگزاری ایسنا یک جنبه دانشگاهی دارد و طبیعتا از روحیه نقاد برخوردار است. یک جریان دانشجویی پشت خبرگزاری ایسنا قرار دارد و انقلابی گری در آن دیده می شود؛ البته این انقلابی گری به معنای عدم وجود عقلانیت نیست.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان گفت: ایسنا علی رغم اینکه ۲۰ سال از تاسیس آن می گذرد اما چند دهه تجربه را با خود حمل می کند.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید