موضوعات علمی در جهاددانشگاهی به صورت مساله محور، کاربردی و فناورانه پیگیری می شود

Printer Friendly and PDF
رییس جهاد دانشگاهی گفت: نگاه در جهاددانشگاهی کاملا نگاه کاربردی به حل مساله است. ما مساله ای را دنبال نخواهیم کرد مگر اینکه یک مشکلی را از جامعه حل کند.
 

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان، دکتر حمیدرضا طیبی صبح امروز (چهارشنبه) در سفر یک روزه خود به اصفهان در دیداد با محسن مهرعلیزاده، استاندار اصفهان اظهار کرد: دکتر مهرعلیزاده جزو خانواده جهاد دانشگاهی هستند و خیلی خوشحال هستم که ایشان را ملاقات می کنیم.

وی افزود: فلسفه تشکیل جهاد دانشگاهی به این شکل بوده است که نگاه کاربردی و فناورانه به علم و فناوری شود و در نهایت توسعه فناوارانه باعث ایجاد ثروت و اشتغال گردد.

رییس جهاد دانشگاهی ادامه داد: 80 بودجه جهاد دانشگاهی از طریق درآمدهای داخلی تامین می شود و 20 درصد هم از بودجه های دولتی تامین می گرددد.

دکتر طیبی به خبرگزاری ایسنا اشاره کرد و گفت: ایسنا یک نمونه و الگو در حوزه فرهنگی است و امروز رتبه اول خبرگزاری ها را در کشور از آن تود کرده است.

وی به معرفی دانشگاه ها و مراکز آموزشی و موسسات آموزش عالی جهاد دانشگاهی پرداخت و اظهار کرد: اعتقاد داریم که تولید علم برای حل مشکلات جامعه موثر است. علم در جهاد دانشگاهی کاربردی شده و به تولید ثروت و اشتغال منجر می شود و تمام موضوعات علمی در جهاد دانشگاهی با این نگاه و به صورت مساله محور و کاربردی مطرح و پیگیری می شود.

رییس جهاد دانشگاهی اضافه کرد: نگاه در جهاد دانشگاهی کاملا نگاه کاربردی به حل مساله است. ما مساله ای را دنبال نخواهیم کرد مگر اینکه یک مشکلی را از جامعه حل کند. به عنوان نمونه در حال حاضر بحث آب یکی از مسایل مهمی است که جهاد دانشگاهی پیگیر آن است.

دکتر طیبی خاطرنشان کرد: بهتر است مدیریت در خریدهای خارجی انجام شود تا بتوانیم با خرید تکنولوژی و رود آن به کشو از امتیاز انتقال تکنولوژی استفاده کنیم.

وی با براز نگرانی از وضعیت آب در کشور گفت: چاره ای نداریم که آب دریا را شیرین کنیم و در این راستا می توان از پتانسیل های موجود در جهاد دانشگاهی بهره برد. به عنوان نمونه بحث آب های ژرف که در جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان پیگیر آن است، می تواند به ویژه در استان اصفهان راهگشا باشد.

رییس جهاد دانشگاهی اضافه کرد: در زمینه اشتغال دانشجویان در کشور فعالیت می کنیم و اولین مرکز پیرامون این موضوع را در کشور تشکیل داده ام.

 

بازدید دکتر طیبی از تالار اشرف اصفهان

همچنین در این سفر یک روزه به اصفهان رییس جهاد دانشگاهی و هیات همراه از تالار تاریخی اشرف اصفهان بازدید کرد.

در این بازدید معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی، رییس پژوهشگاه رویان، رییس پژوهشگاه رویان اصفهان، رییس جهاد دانشگاهی اصفهان و صنعتی اصفهان، رییس دانشگاه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی استان اصفهان، مدیرعامل شرکت تلاش نقش جهان حضور داشتند.

تالار تاریخی اشرف از زیباترین کاخ های به جا مانده از دوران صفویه در اصفهان است که با تزئینات عالی گچبری و مقرنس های طلاکاری شده است.