8 خرداد 1403

کتاب «برنامه آموزش انفرادی» (راهنمای گام به گام برای مربیان، معلمان و دانشجویان)

نویسنده: طاهره شفیعی

برنامه آموزش انفرادی چیست؟

آموزش ویژه، آموزش برنامه‌ریزی شده خاصی است که نیازهای غیرمعمول دانش آموزان با نیازهای ویژه را برآورده می کند. مهمترین هدف آموزش ویژه، یافتن توانایی‌های این دانش آموزان و سرمایه‌گذاری روی آنهاست. آموزش ویژه را می توان در انواع طرح‌های اجرایی، آماده کرد. منظور عمده قانون آموزش ویژه این بوده است که معلمان را ملزم کند تا به نیاز های تک تک دانش آموزان توجه کنند. از این رو قانون آموزش افراد ناتوان (IDEA)، خواهان یک برنامه آموزش انفرادی (IEP) است که به وسیله گروه آموزشی برای هر کودک با نیازهای خاص به دقت طراحی شده باشد. برنامه آموزش انفرادی باید شامل گزارشی از پیشرفت آموزش کنونی، هدف‌های آموزشی و خدمات آموزشی مورد نیاز باشد و ملاک‌ها و شیوه‌هایی را برای هدف‌های آموزشی در حال برآورده شدن، تعیین کند.

کتاب برنامه آموزش انفرادی

کتاب «برنامه آموزش انفرادی» کتابی پرفروش از انتشارات جهاددانشگاهی واحد اصفهان است که به چاپ دوم رسیده است. این کتاب مراحل «برنامه آموزش انفرادی» را به صورت گام به گام آموزش می‌دهد. مطالب این کتاب به عنوان راهنمای مناسب برای افرادی که در فعالیت‌های خود به استفاده از برنامه آموزش انفرادی نیاز دارند، منطبق با سرفصل‌های ۲ واحد مبانی و اصول آموزش انفرادی مصوبه شورای عالی برنامه‌ریزی و آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای تدریس در دوره تحصیلی کارشناسی پیوسته رشته آموزش دانش‌آموزان با نیازهای ویژه تهیه شده است.

مشخصات کتاب

عنوان فارسیبرنامه آموزش انفرادی
نویسندگانراجر پیرانژلو و جورج جولیانی
مترجمانخدابخش حیدری، علیرضا محسنی اژیه
سال چاپ1401
نوبت چاپ2
تعداد صفحه208
قطعوزیری
شابک9786003184091

از کجا بخریم؟

شما می‌توانید این کتاب را از فروشگاه ما به صورت آنلاین (برای هدایت به صفحه خرید اینجا کلیک کنید) و از کتاب‌فروشی جهاد دانشگاهی اصفهان به نشانی اصفهان، میدان آزادی، بلوار دانشگاه خریداری کنید.

شبکه‌های اجتماعی

اگر علاقه‌مند هستید که از آخرین اخبار، رویدادها و فعالیت‌های انتشارات جهاددانشگاهی واحد اصفهان مطلع شوید کافی است ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید. (برروی آیکن‌های زیر کلیک کنید.)

مطالب مرتبط