5 اردیبهشت 1403

فصل سخن چیست؟


 طرح ملی فصل سخن اصفهان، با تشکیل اتاق فکری مجزا و متشکل از فعالان این عرصه، با نام «سه‌شنبه‌های فصل سخن» آغاز به کارکرد و مفتخریم که از زمستان سال ۱۴۰۰ تاکنون، به‌صورت منظم، هر هفته میزبان اجرای آن بوده و هستیم.

بخش بزرگی از مسئولیت‌های جهاددانشگاهی، معطوف به امور فرهنگی است و به همین سبب، نگاهی جدی به مقوله ترویج کتاب و کتاب‌خوانی و نهادینه کردن فرهنگ مطالعه دارد.

 در سه‌شنبه‌های فصل سخن، کتاب‌های چهار حوزه «شهر و مطالعات شهری»، «فلسفه و روان‌شناسی»، «کسب‌وکار و توسعه فردی» و «ادبیات داستانی» خوانده و به‌نقد گذاشته می‌شود تا بستری برای ترویج کتاب، کتاب‌خوانی و گفت‌وگو، که هر سه از ملزومات رشد و توسعه ایران فرهنگی است، فراهم شود.

از آنجا که مجموعه جهاددانشگاهی می‌کوشد زیست‌بوم نوآوری نخبگان باشد و انتشارات جهاددانشگاهی واحد اصفهان نیز در زمینه چاپ کتاب بر موضوع شهر، علوم‌انسانی و علوم پزشکی تمرکز دارد، این جلسه‌های کتاب‌خوانی علاوه بر همه آنچه گفته شد، به شناسایی و جذب فعالان این عرصه نیز اهتمام دارد؛ چنان‌که چندین مترجم و پژوهشگری که در جمع‌های کتاب‌خوانی ما حضور پیداکرده‌اند، اکنون در فعالیت‌های دیگر مرتبط با کتاب جذب شده‌اند.


شبکه های اجتماعی

اگر علاقه‌مند هستید که از آخرین اخبار، رویدادها و فعالیت های انتشارات جهاد دانشگاهی واحد اصفهان مطلع شوید کافی است ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید. (برروی آیکن‌های زیر کلیک کنید.)