5 اردیبهشت 1403

مسابقه هایکوکتاب دانشجویی

انتشارات و سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی اصفهان برگزار می‌کند:

هایکو، کوتاه‌ترین شعر جهان است که از سه بند تشکیل شده و مبدع آن ژاپنی‌ها هستند. هایکوسرایان، قصدشان این است که با کوتاه‌ترین جملات و عبارات، حرفی زیبا و در عین حال اثرگذار بزنند.

اما یکی از خلاقیت‌هایی که کاربران فضای مجازی و کتاب دوستان و علاقه‌مندان شعر انجام داده‌اند، تولید هایکوکتاب است. در واقع هایکوکتاب، شعری است که از عناوین کتاب‌ها درست می‌شود.

در مسابقه هایکوکتاب دانشجویی از شما می‎‌خواهیم با قراردادن ۳ تا ۵ کتاب در کنارِ هم، یک هایکو خلق کنید.

سپس، از هایکوکتابی که ساخته‌اید یک عکس خلاقانه بگیرید و تا ۴ آذر ماه عکس آن را به شماره ۰۹۹۴۱۶۷۶۴۴۷ و آیدی jdisfpubadmin@ در ایتا یا تلگرام ارسال کنید.

هر کاربر می‌تواند تنها یک عکس را در مسابقه شرکت دهد؛ در صورت شرکت دادن بیش از یک عکس، فقط یکی از آن‌ها انتخاب شده و شرکت داده می‌شود.

انتخاب برگزیدگان در دو مرحله انجام خواهد شد:

ابتدا ۱۲ هایکو از عکس‌های برتر، از سوی هیئت داوران انتخاب می‌شوند. در این انتخاب، معیارهایی چون غنای ادبی و خلاقیت در عکاسی در نظر گرفته خواهد شد.

پس از انتخاب هایکوکتاب‌های برتر از سوی گروه داوران، ۱۲ هایکوی برگزیده در یک مرحله در قالب ۶ استوری به صورت دو به دو نمایش گذاشته می‌شوند و ۶ هایکویی که بیشترین درصد انتخاب داشته باشند در قالب ۳ استوری دیگر منتشر می‌شوند تا ۳ برگزیده اصلی انتخاب شوند.

به ۳ نفر برگزیده پک هدیه ویژه جهاددانشگاهی اهدا خواهد شد.