24 فروردین 1403

کتاب آمار و احتمالات کاربردی

نویسنده: علی صمدانیان

با وجود تألیفات ارزشمند آماری، همچنان نیاز به کتابی با نوشتار ساده­‌تر و با تمرین­‌ها و مثال‌­های بیشتر، احساس می‌شود. بی‌­شک در هر تحقیقی، آمار توصیفی نقش مهمی در انجام آن تحقیق ایفا می­‌کند که با استفاده از نرم‌­افزار قابل انجام است. آشنایی با اصول احتمال و یادگیری ساده آن، مورد علاقه تمامی علاقمندان در حوزه تحلیل داده است. کتاب حاضر با زبانی ساده و شیوا به آموزش آمار توصیفی احتمال و توزیع­‌های آماری پرداخته و هم‌زمان به آموزش دو نرم‌­افزار SPSS و MINITAB برای تحلیل مطالب یاد شده پرداخته و در دسترس علاقمندان قرار گرفته است. همچنین در پایان هشت فصل کتاب، سؤالات چهارگزینه‌ای و تمرین آورده شده است، به‌طوری‌که با حل آن‌ها دانشجویان و علاقه‌مندان به این حوزه‌ها بر روی مسائل اشراف بیشتری پیدا خواهند کرد.

عنوان فارسیآمار و احتمالات کاربردی
نویسندهمحمد بامنی مقدم، آیتین سعادت ملی
سال چاپ۱۴۰۲
نوبت چاپ۱
تعداد صفحه428
قطعوزیری
شابک9786003184367

مخاطب این کتاب چه کسانی هستند؟

این کتاب برای تمامی افراد علاقمند به حوزه آمار توصیفی، احتمالات و توزیع ­های آماری، یا هر یک از موضوعات نظیر: آمار توصیفی، مقیاس‌های اندازه­‌گیری، ساماندهی داده‌ها، نمودارهای آماری، معیارهای آماری، احتمال، و … پیشنهاد می‌شود.

از کجا بخریم؟

شما می‌توانید این کتاب را از فروشگاه ما به صورت آنلاین (برای هدایت به صفحه خرید اینجا کلیک کنید) و حضوری از کتاب ‌فروشی جهاددانشگاهی اصفهان به نشانی اصفهان، میدان آزادی، بلوار دانشگاه خریداری کنید.

مطالب مرتبط