24 فروردین 1403

کتاب «تبیین نظری هفت مسئله اجتماعی»

نویسنده: طاهره شفیعی

جامعه‌شناسی، مطالعه زندگی اجتماعی و علل و پیامدهای اجتماعی رفتار انسانی است. بررسی مسائل اجتماعی، از اوایل پیدایش علم جامعه‌شناسی قرن بیستم با جامعه‌شناسی امیل دورکیم در اروپا و آمریکا اهمیت یافت؛ بنابراین، جامعه‌شناسان قدیم و معاصر تلاش کرده‌اند تا به کمک نظریه‌های جامعه‌شناسی، تعریف و تبیینی از مسئله اجتماعی ارائه کنند. کتاب «تبیین نظری هفت مسئله اجتماعی» که کتابی پرفروش از انتشارات جهاددانشگاهی واحد اصفهان است به همین منظور تدوین شده است.

آنچه در این کتاب با تکیه بر نظریه‌های جامعه‌شناسی صورت گرفته، علاوه بر تبیین، توصیف خصوصیات مسئلۀ اجتماعی است؛ خصوصیاتی مانند اینکه مسئله اجتماعی آن است که مشکل‌ساز، شایع، حل شدنی، دارای عزمی راسخ برای حل شدن با تکیه بر صرف هزینه و انرژی (مطالعه) برای آن باشد و افراد زیادی را در برگیرد.

این کتاب که در آمریکا نوشته و منتشر شده و دکتر اکرم حمیدیان با پشتکار و دقت بی‌نظیری به ترجمه آن همت گماشته‌اند، مسائل اجتماعی آمریکا را مطرح می‌کند که ممکن است در جوامع دیگر هم به نوعی وجود داشته باشد. مزیت این کتاب نسبت به کتاب‌های زیاد دیگر در زمینه مسائل اجتماعی، این است که برای هفت مسئله هفت فصل کتاب، از نظریه استفاده شده که به تحلیل مسائل اجتماعی، درک روشن‌تر و شناخت ابعاد مختلف آن در ایران کمک مؤثری خواهد کرد.

كتاب پیش رو می‌تواند منبعی مفید و الهام‌بخش، برای دانشجویان و پژوهشگران رشته جامعه‌شناسی در همه سطوح باشد. اشاراتی كه در این كتاب آمده، در عین حال كه دریچه‌های جدیدی به روی محققان اجتماعی می‌گشاید، می‌تواند منجر به ایجاد درك عمیق و چند جانبه‌ای از مسائل اجتماعی در جامعۀ ایرانی شود.

مشخصات کتاب

عنوان اصلیTHINK Social Problems
عنوان فارسیتبیین نظری هفت مسئله اجتماعی
نویسندهجان دی کارل
مترجماکرم حمیدیان
سال چاپ1401
نوبت چاپ1
تعداد صفحه278
قطعوزیری
شابک۹۷۸۶۰۰۳۱۸۴۱۳۸

از کجا بخریم؟

شما می‌توانید این کتاب را از فروشگاه ما به صورت آنلاین (برای هدایت به صفحه خرید اینجا کلیک کنید) و حضوری از کتاب‌فروشی جهاددانشگاهی اصفهان به نشانی اصفهان، میدان آزادی، بلوار دانشگاه خریداری کنید.

شبکه‌های اجتماعی

اگر علاقه‌مند هستید که از آخرین اخبار، رویدادها و فعالیت‌های انتشارات جهاددانشگاهی واحد اصفهان مطلع شوید کافی است ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید. (برروی آیکن‌های زیر کلیک کنید.)

مطالب مرتبط