3 مرداد 1403

کتاب «خودکارآمدی راه غلبه بر شکست و تردید» (رویکرد قرآنی و روانشناسی)

نویسنده: طاهره شفیعی

خودکارآمدی چیست؟

وقتی با چالشی مواجه می‌شوید، آیا حس می‌کنید می‌توانید به پا خیزید و تمام تلاش خود را برای رسیدن به هدف و غلبه بر شکست و ناکارآمدی به کار ببندید یا زود تسلیم شکست می‌شوید؟ آیا جمله معروفِ «ما می‌توانیم» را سرلوحه کار خود قرار می‌دهید یا در توانایی‌هایتان برای برخاستن و غلبه بر مشکلاتی که بر سر راه شماست، شک و حتی احساس شکست می‌کنید؟ به نظر شما بين داشتن مهارت‌هاي مختلف و توانمندی انجام وظايف در شرايط گوناگون تفاوتی وجود دارد؟ اگر افراد کاملاً می‌دانند بايد چه وظايفی انجام دهند و مهارت هاي لازم را براي انجام وظايف دارند، به‌راستی چرا اغلب در انجام وظایف و مسئولیت‌ها موفق نيستند؟ حلقه مفقودشده میان توانمندی و مهارت با وظایف فردی و اجتماعی افراد چیست؟ به‌طور معمول «خودکارآمدی» یکی از مؤلفه‌هایی است که فقدان آن در جاهایی که ردپایی از شکست مشاهده می‌شود، مشهود است.

خودکارآمدی یا همان باور به توانایی‌ها برای دست‌و‌‌پنجه نرم‌کردن با مشکلات و چالش‌های پیشِ رو است که نه‌تنها می‌تواند بر احساسی که فرد به توانمندی‌های خود دارد اثرگذار باشد، در موفقیت برای دستیابی به اهداف نیز نقش دارد. تعریف جامع خودکارآمدی را می‏‌توان این‌چنین بیان کرد: «باورها يا قضاوت‏‌های فرد به توانایی‏‌های خود در انجام موفق وظايف و مسئوليت‏‌ها».

کتاب «خودکارآمدی راه غلبه بر شکست و تردید»

در زمینه مبحث خودکارآمدی کتابی تحت عنوان “خودکارآمدی راه غلبه بر شکست و تردید” توسط انتشارات جهاددانشگاهی واحد اصفهان به نویسندگی وحید سلیمی منتشر شده است. در کتابِ پیش رو مطالعه عمیقی درباره موضوع خودکارآمدی انجام شده است. نویسنده با تسلط بر آیات قرآن و کشف ارتباط آن‌ها به بررسی این موضوع پرداخته است.

مشخصات کتاب

عنوان خودکارآمدی راه غلبه بر شکست و تردید (رویکرد قرآنی و روانشناسی)
نویسندهوحید سلیمی
سال چاپ۱۴۰۲
نوبت چاپ۱
تعداد صفحه154
قطعوزیری
شابک9786003184213

از کجا بخریم؟

شما می‌توانید این کتاب را از فروشگاه ما به صورت آنلاین (برای هدایت به صفحه خرید اینجا کلیک کنید) و حضوری از کتاب‌فروشی جهاددانشگاهی اصفهان به نشانی اصفهان، میدان آزادی، بلوار دانشگاه خریداری کنید.

شبکه‌های اجتماعی

اگر علاقه‌مند هستید که از آخرین اخبار، رویدادها و فعالیت‌های انتشارات جهاددانشگاهی واحد اصفهان مطلع شوید کافی است ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید. (برروی آیکن‌های زیر کلیک کنید.)

مطالب مرتبط