3 مرداد 1403

کتاب «دستنامه درمان‌ شناختی‌_رفتاری بیماری‌های کودکان»

نویسنده: طاهره شفیعی

درمان‌شناختی‌رفتاری یکی از اشکال روان درمانی است که منحصر و ساختاریافته است و بر این فرض اساسی استوار است که افکار و احساسات و رفتار به شیوه متقابل یکدیگر را تحت تأثیر قرار می‌دهند. به طور کلی می‌توان گفت آنچه این درمان را از سایر درمان‌ها متمایز می‌کند، ماهیت ساختاریافته، کاربردی و مبتنی بر برنامه است.

کتاب «دستنامه درمان‌ شناختی‌_رفتاری بیماری‌های کودکان»

در حوزه سلامت روان به ویژه روانپزشکی و پزشکی اگرچه اغلب درمان‌ها، دارویی است و هرچند استفاده از آن به جا و ضروری است، اما بررسی و پژوهش‌های بسیار حاکی از آن است که ترکیب دارو و روان درمانی به ویژه درمان‌های شناختی_رفتاری برای بسیاری از اختلالات روانی حتی در زمینه کودک بسیار اثربخش و مفید بوده است؛ زیرا سلامت روانی و رفتاری به سلامت جسمانی و بالعکس سلامت جسمانی به سلامت روانی متصل است. این مسأله باعث شده درمان‌ها در حوزه روانپزشکی و روانشناسی خود را به صورت یکپارچه نشان دهد، جهت‌گیری و گرایش درمانی بیشتر سمت یک روند تلفیقی سوق پیدا کند و سوگیری و تعصب‌های درمانی کمرنگ شود، لذا با توجه به اهمیت موضوع بر آن شدیم کتابی ترجمه کنیم که اولویت آن را به خوبی نشان دهد.

متن بالا بخشی از کتاب «دستنامه درمان شناختی_رفتاری بیماری‌های کودکان» است که انگیزه و دلایل مترجمان آن را برای انتخاب این کتاب به منظور ترجمه و چاپ نشان می‌دهد. این کتاب به تازگی توسط انتشارات جهاددانشگاهی واحد اصفهان منتشر شده است.

این کتاب راهنمای جامعی از درمان‌ شناختی_رفتاری در زمینه بیماری‌های کودکان است که بخش‌های عمده‌ای از آن به کاربرد درمان‌شناختی رفتاری برای بیماری‌های گوارشی، صرع، سردرد، دیابت، سرطان و … می‌پردازد و منبع مهم و مفیدی برای پژوهشگران، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته‌های پزشکی، روانشناسی و روانپزشکی کودک و نوجوان، روانشناسان مدرسه، مددکاران و روان‌پرستاران است.

مشخصات کتاب

عنوان اصلیHandbook of Cognitive behavioral therapy for pediatric medical conditions
عنوان فارسیدستنامه درمان شناختی_رفتاری بیماری‌های کودکان
نویسندگانرابرت. د. فریدبرگ و جنیفر. ک. پاترنوسترو
مترجمانسهیلا کاویانپور و محسن لعلی
سال چاپ1402
نوبت چاپ1
تعداد صفحه570
قطعوزیری
شابک9786003184299

از کجا بخریم؟

شما می‌توانید این کتاب را از فروشگاه ما به صورت آنلاین (برای هدایت به صفحه خرید اینجا کلیک کنید) و حضوری از کتاب‌فروشی جهاددانشگاهی اصفهان به نشانی اصفهان، میدان آزادی، بلوار دانشگاه خریداری کنید.

شبکه‌های اجتماعی

اگر علاقه‌مند هستید که از آخرین اخبار، رویدادها و فعالیت‌های انتشارات جهاددانشگاهی واحد اصفهان مطلع شوید کافی است ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید. (برروی آیکن‌های زیر کلیک کنید.)

مطالب مرتبط