31 خرداد 1403

کتاب «ذهن‌آگاهی برای زندگی روزمره»

نویسنده: طاهره شفیعی

ذهن‌آگاهی چیست؟

ذهن‌آگاهی به‌معنای توجه نشان دادن هدفمند است. هنگامی که افکار، احساسات، رفتار و محیط‌تان را به‌شکلی ژرف می‌نگرید، چیزهای نیرومندی به وقوع می‌پیوندد و دریافت معنای زنده بودن، معنای فکر کردن، احساس کردن و هستی در دنیایی بی‌انتها را آغاز می‌کنید. این دنیای بی‌انتها با احتمال‌ها و امکان‌های بی‌شمار پر شده است. با توجه بسیار، به دنیای اطراف و دنیای درونی‌‌‌تان، هستی خود را عمیقاً تحسین می‌کنید و روش دستیابی به خرد و بینش‌های ژرفی که از آن برخوردارید را فرامی‌گیرید و به این ترتیب، هوشیاریتان را گسترش می‌دهید تا به اصطلاح به دامان آگاهی که از پیش در وجودتان جاری است، بازگردید.

کتاب “ذهن‌آگاهی برای زندگی روزمره”

ذهن‌آگاه بودن، تجسم و تبلور بخشیدن به این هوشیاری و زندگی کردن در راستای حس زنده بودن و سرزندگی است. لزومی ندارد که این فرایند، فرایندی ترسناک باشد. در واقع، وقتی که به‌سادگی توجه نشان دادن را تمرین می‌کنید بیشتر روزهایتان کاملاً عادی و معمولی است؛ زیرا قدرت تحول‌آفرین ذهن‌آگاهی در سادگی آن نهفته است. می‌توانید از تکالیف و جریان‌های روزمره خود برای تمرکز در لحظه حال بهره ببرید و هستی را تحسین کنید و به‌خاطر آن انگشت حیرت بگزید.

این کتاب دربردارنده بینش‌ها و تمرین‌هایی است که هدفشان ‌کمک به شما برای پرورش دادن ذهن‌آگاهی در همه قلمروهای زندگی ‌است. به‌آرامی و با تمرین روزمره، زندگی را تحسین و با خرد درونی‌ خود پیوند برقرار می‌کنید و قابلیت خود را برای خودتوانمندسازی، رضامندی درونی و تحول بروز می‌دهید.

تمرین‌های ارائه شده در این کتاب، پیرامون تقویت کردن دو حیطه مهم است: خودتوانمندسازی و رضایتمندی فردی.

توانمندسازی

تمرین ذهن‌آگاهی شما را به ژرفای خود‌آگاهی می‌برد. از طریق مشاهده، تعامل و اندیشیدن منظم، از قدرت برقراری پیوند با خود و دنیای پیرامونتان برخوردار می‌شوید و ارزشمندی و زیبایی هستی را بررسی و توان نامحدودتان برای خلق تغییرات معنادار در زندگی‌ را کشف می‌کنید.

رضایتمندی

با کسب آگاهی و پیوند با خود به‌عنوان پایه و مبنا، می‌توانید به نسخه‌ای کامل و تمام‌عیار از خود دست یابید و از درکی ژرف و تازه درباره خود بهره‌مند شوید تا با خرد و توان نیرومندی که در درون خود دارید تماس برقرار کنید. از طریق توانمندسازی، چیزهایی را دربارة قابلیت و ظرفیت‌های درونیتان یاد می‌گیرید و آن را باور می‌کنید و در گام بعدی از آن بهره می‌برید.

مشخصات کتاب

عنوان اصلیEveryday mindfulness: 108 simple Practices to
empower yourself and transform your life
عنوان فارسیذهن آگاهی برای زندگی رومزره: 108 تمرین ساده برای توانمندسازی
نویسندگانملیسا استگینوس
مترجمانماندانا عجمی
سال چاپ1401
نوبت چاپ1
تعداد صفحه184
قطعرقعی
شابک9786003184267

از کجا بخریم؟

شما می‌توانید این کتاب را از فروشگاه ما به صورت آنلاین (برای هدایت به صفحه خرید اینجا کلیک کنید) خریداری کنید.

شبکه‌های اجتماعی

اگر علاقه‌مند هستید که از آخرین اخبار، رویدادها و فعالیت‌های انتشارات جهاددانشگاهی واحد اصفهان مطلع شوید کافی است ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید. (برروی آیکن‌های زیر کلیک کنید.)

مطالب مرتبط