31 خرداد 1403

کتاب «روانشناسی، آموزش و توانبخشی افراد نابینا و کم‌بینا»

نویسنده: طاهره شفیعی

همه متخصصان شایسته و بصیر، افراد متعهد و توانمند، و والدین مهربان و صبور می‌دانند که نظام خلقت الهی بر اساس تفاوت‌های فردی و ارزش‌های انسانی استوار است. علاوه بر این که ما در بعضی از ابعاد وجودی خویش با هم شباهت داریم، در برخی از جنبه‌ها نیز با هم متفاوت هستم که اشاره به اصل تفاوت‌های فردی دارد. تاکنون تلاش‌های ارزشمندی برای تدوین آثاری در حوزه روان‌شناسی، آموزش و توانبخشی افراد نابینا و کم‌بینا انجام شده که تلاش‌های بی‌دریغ روانشناسان، متخصصان و پژوهشگران فرهیخته قابل تقدیر است. کتاب حاضر به‌طور جامع مباحث مرتبط با مبانی نابینایی و کم‌بینایی، روان‌شناسی افراد نابینا و کم‌بینا، رویکردهای آموزشی، توانبخشی افراد نابینا و کم‌بینا و خانواده، جامعه و افراد نابینا و کم‌بینا را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهد.

این کتاب برای تمامی افرادی که به روان‌شناسی، آموزش و توانبخشی افراد نابینا و کم‌بینا علاقه دارند یا نیازمند مرجعی برای مطالعه و پژوهش در هر یک از موضوع‌های زیر هستند، مفید است:

افراد نابینا و کم‌بینا، رویکردهای آموزشی، آموزش بریل، جهت‌یابی و حرکت، توانبخشی، شبکه‌های حمایتی، کارآفرینی و اشتغال، برنامه درسی، کاردرمانی بینایی، آسیب بینایی، فیزیولوژی چشم

مشخصات کتاب

عنوانروانشناسی، آموزش و توانبخشی افراد نابینا و کم‌بینا
نویسندهمحمد عاشوری
سال چاپ1402
قطعوزیری
تعداد صفحات424
شابک978-600-318-438-1

مطالب مرتبط