3 مرداد 1403

کتاب «شبکه‌های نرم افزارمحور(رویکردی جامع)»

نویسنده: طاهره شفیعی

شبکه‌های نرم‌افزار چیست؟

شبکه نرم‌افزارمحور یا شبکه نرم‌افزاری تعریف شده یا اس‌دی‌ان (به انگلیسی: SDN، مخفف Software-Defined Networking) رویکردی در شبکه‌های کامپیوتری است که مدیران شبکه را قادر به مدیریت خدمات شبکه از طریق انتزاع سطح بالاتر می‌نماید.

کتاب «شبکه‌های نرم‌افزارمحور»

کتاب شبکه‌های نرم‌افزار محور به نویسندگی پول گورانسون، چاک بلک و تیموتی کالور با ترجمه احمدرضا منتظرالقائم توسط انتشارات جهاددانشگاهی واحد اصفهان در قالب 2 جلد منتشر شده است. این کتاب یک رویکرد جامع برای پرداختن به موضوع شبکه‌های نرم‌افزار محور دارد؛ به این معنی که در قالب پانزده فصل؛ از موضوعاتی مانند چرایی، نحوه پیدایش، اجزا و پروتکل‌های این شبکه، گرفته تا درباره کاربردهای آن در زیرساخت‌های گوناگون و آینده آن صحبت شده است.

یکی از ویژگی‌های مهم و ارزشمند کتاب، تعاریف گوناگون از شبکه‌های نرم افزارمحور است. سعی شده است تا منصفانه و از جنبه‌های مختلف، این شبکه بررسی شود. پرداختن به موضوعات هم‌راستا مانند مجازی سازی توابع شبکه نیز در این کتاب با دقت انجام شده است. این کتاب در بسیاری از دانشگاه‌های معتبر دنیا در درسی با همین نام و یا مفاهیم پیشرفته در شبکه برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی تدریس می‌شود. در ترجمه این کتاب، تلاش شده است تا مفاهیم را با زبانی روان و سلیس و منطبق با اصول نگارش زبان فارسی به خوانندگان منتقل شود.

مشخصات کتاب

عنوان اصلیSoftware Defined Networks : A Comprehensive Approach
عنوان فارسیشبکه‌های نرم‌افزار محور‌ : (رویکردی جامع)
نویسندگانپول گورانسون، چاک بلک و تیموتی کالور
مترجماحمدرضا منتظرالقائم
سال چاپ1401
نوبت چاپ1
تعداد صفحه360 و 294
قطعوزیری
شابک9786003184251 و 9786003184244

از کجا بخریم؟

شما می‌توانید این کتاب را از فروشگاه ما به صورت آنلاین (برای هدایت به صفحه خرید جلد اول اینجا و برای جلد دوم اینجا کلیک کنید) و حضوری از کتاب‌فروشی جهاددانشگاهی اصفهان به نشانی اصفهان، میدان آزادی، بلوار دانشگاه خریداری کنید.

شبکه‌های اجتماعی

اگر علاقه‌مند هستید که از آخرین اخبار، رویدادها و فعالیت‌های انتشارات جهاددانشگاهی واحد اصفهان مطلع شوید کافی است ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید. (برروی آیکن‌های زیر کلیک کنید.)

مطالب مرتبط