31 خرداد 1403

کتاب «شناخت‌ درمانی نوجوانان در مدرسه»

نویسنده: طاهره شفیعی

شناخت‌ درمانی چیست؟

کلمه شناخت در لغت به معنی عمل یا فرایند دانستن است. رویکرد شناختی بر شخصیت (نحوه‌ای که افراد از محیط و خودشان آگاه می‌شوند، نحوه‌ای که درک نموده و ارزیابی می‌کنند، یاد می‌گیرند و مسایل را حل می‌کنند) تمرکز دارد.

کتاب «شناخت‌ درمانی نوجوانان در مدرسه»

بیش از ۵۰ سال، شناخت‌ درمان به مدلی درمانی برای دامنه گسترده‌ای از اختلالات و عوامل استرس‌آور در بین دانش‌آموزان تبدیل شده است. نویسندگان، این کتاب را برای فراهم‌سازی چارچوبی کاربردی برای شناخت‌ درمانی در محیط مدرسه آماده کرده‌‌اند. آنها به‌منظور پرداختن به چالش‌ها و مزیت‌های منحصربه‌فرد کار کردن با نوجوانان در بطن واقعیت‌های روزمره محیط مدرسه، از بازخوردهای ارائه‌ شده از سوی متخصصان سلامت روان در مدارس بهره جسته‌اند. این کتاب برای خوانندگانی که در محیط مدرسه با نوجوانان سروکار دارند بسیار مفید است. روان‌شناسان و مددکاران اجتماعی مدرسه، روان‌شناسان بالینی، متخصصان بالینی مدرسه، معلمان و کلیه افراد دست‌اندرکار در مدارس که می‌توانند تغییرات معنادار و مهمی را در زندگی دانش‌آموزان رقم بزنند، از دیگر مخاطبان این کتاب‌اند.

مشخصات کتاب

عنوان اصلیcognitive therapy for adolescents in school settings
عنوان فارسیشناختی‌درمانی نوجوانان در مدرسه
نویسندگانتوری. ای. کرید، جارود ریزوبر و آرون. تی.بک
مترجمانمحسن لعلی، اعظم اسماعیل‌زاده و زهرا براهیمی‌پور
سال چاپ۱۴۰۲
نوبت چاپ۱
تعداد صفحه۲۲۷
قطعوزیری
شابک9786003184329

از کجا بخریم؟

شما می‌توانید این کتاب را از فروشگاه ما به صورت آنلاین از سایت کتاب شانزده و حضوری از کتاب‌فروشی جهاددانشگاهی اصفهان به نشانی اصفهان، میدان آزادی، بلوار دانشگاه خریداری کنید.

شبکه‌های اجتماعی

اگر علاقه‌مند هستید که از آخرین اخبار، رویدادها و فعالیت‌های انتشارات جهاددانشگاهی واحد اصفهان مطلع شوید کافی است ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید. (برروی آیکن‌های زیر کلیک کنید.)

مطالب مرتبط