اولین‌همایش‌ملی‌«شهر خلاق؛ ترویج و توسعه»‌برگزار‌می‌شود

تاریخ خبر

1 دی 1397

جهاد دانشگاهی واحد اصفهان

اولین همایش ملی «شهر خلاق؛ ترویج و توسعه» با همکاری معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان و مدیریت خلاقیت و فناوری‌های نوین شهرداری اصفهان برگزار می‌شود.

 

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان، اولین همایش یک روزه «شهر خلاق؛ ترویج و توسعه» روز پنج‌شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۷ از ساعت ۱۵:۳۰ الی ۱۷ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان هم‌زمان با آیین افتتاح نمایشگاه بین‌المللی صنایع خلاق و رونمایی از کتاب «نگاهی به شهر خلاق؛ تجربه اصفهان» و با حضور دکتر نوروزی شهردار اصفهان و سخنرانی دکتر کامبیز مشتاق گوهری مدیرکل دفتر معماری و طراحی شهری وزارت راه و شهرسازی در باب «اهمیت خلاقیت در شهر» برگزار خواهد شد.

اصفهان در آذر ۱۳۹۴ به عضویت شبکه شهرهای خلاق یونسکو در حوزه صنایع دستی و هنرهای مردمی درآمد و شبکه شهرهای خلاق یونسکو در سال ۲۰۰۴ با تأکید بر ایجاد شبکه‌ای از شهرها با ویژگی مشترکِ خلاق بودن فعال شد.

این شهرها در هفت موضوع ادبیات، سینما، موسیقی، صنایع‌دستی و هنرهای سنتی، هنرهای رسانه‌ای، غذا و طراحی شهری می‌توانند به این شبکه بپیوندند و علاوه بر تعهداتی که دارند از مزایای عضویت در این شبکه به منظور گسترش توانایی‌های اقتصادی و توسعه پایدار شهر خویش بهره ببرند.

«همایش شهر خلاق؛ ترویج و توسعه» در آستانه چهارمین سال پیوستن اصفهان به شبکه شهرهای خلاق، با هدف به اشتراک گذاشتن تجارب خود با دیگر شهرهای ایران و زمینه سازی عضویت شهرهای بیشتری از ایران در این شبکه بین‌المللی برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرهای مرتبط