Facebook

Twitter

جهاد دانشگاهی واحد اصفهان.
تاسیس سال 1359

031-36692760

شماره تماس با جهاد دانشگاهی واحد اصفهان

اینستاگرام

آپارات

تلگرام

جستجو
فهرست

حمایت جهاد دانشگاهی واحد اصفهان از صنعت تولید و پرورش زالو در اجرای طرح ملی مشاغل خانگی

خانه > اخبار  > حمایت جهاد دانشگاهی واحد اصفهان از صنعت تولید و پرورش زالو در اجرای طرح ملی مشاغل خانگی

حمایت جهاد دانشگاهی واحد اصفهان از صنعت تولید و پرورش زالو در اجرای طرح ملی مشاغل خانگی

مدیر مرکز خدمات کشاورزی غیر دولتی مرتبط با زالو در اصفهان گفت: مهارت آموزی، شناسایی و سامان دهی افراد با رویکرد تقاضا محوری، منتج به اشتغال در صنعت زالو می شود.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان، سعید صفوی پور، مدیر مرکز خدمات کشاورزی غیر دولتی مرتبط با زالو در اصفهان اظهار کرد: مهارت آموزی و شناسایی و سامان دهی افراد متقاضی با هدف آموزش و افزایش مهارت با استفاده از ظرفیت های موجود در بخش کشاورزی استان اصفهان و با رویکرد تقاضا محوری، منتج به اشتغال در صنعت زالو می شود.

صفوی پور افزود: امروزه به خاطر آلودگی محیط‌زیست و بهره‌برداری بیش از حد از محیط‌زیست، زالو بسیار کمیاب شده است، بنابراین بسیاری از کشورها (آلمان، روسیه، مجارستان، آمریکا، کانادا، فرانسه، ترکیه و …) برای پرورش و تولید زالوی پزشکی به تکاپو افتاده تا نیاز بازار متقاضی زالوی طبی را برطرف نمایند. هر چند با نیاز فراوان و روزافزون و در حال گسترش دنیا این کار محال به نظر می‌رسد، زیرا به‌طور روزافزون تقاضا برای زالوی طبی افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به کاربردهای درمانی زالو ادامه داد: از زالوها برای تهیه انواع داروها در بیماری‌های خاص مانند رماتیسم، پماد برای بیماری‌های جلدی، نارسایی باروری قدرت مردان، مشکلات ژنتیکی در دستگاه تناسلی مردان، پودرهای آرایشی و گریم برای خانم‌ها، داروهای بی‌حسی موضعی و داروهای خاص در جراحی قلب روباز استفاده می‌شود، همچنین از زالوی طبی، در طب سنتی برای درمان انواع بیماری‌ها  از جمله آرتروز زانو، شانه، هیپ و دیگر مفاصل کوچک، رماتیسم، آرتریت روماتوئید، سندرم فیبرومیالژی، کمر درد، ناشنوایی ناگهانی، اختلالات گردش خون، انسداد شریانی، آبسه‌ها، زیبایی، زونا و سایر موارد استفاده عمومی زالو درمانی بهره برده می‌شود.

مدیر مرکز خدمات کشاورزی غیر دولتی مرتبط با زالو در اصفهان با تاکید بر ضرورت تولید زالو در کشور گفت: جلوگیری از آسیب به محیط‌زیست با شکار بی‌رویه و انقراض زالو در طبیعت، اشتغال‌زایی، گامی موثر در دستیابی به توسعه پایدار، راه‌اندازی با سرمایه کم و صادرات و کسب درآمد غیر نفتی از جمله مواردی است که ضرورت تولید زالو را در کشور اثبات می کند.

گفتنی است، مرکز خدمات توان افزایی و مهارت اموزی کشاورزی و منابع طبیعی غیردولتی صنعت زالوی ایران در قالب یکی از پشتیبان های طرح ملی مشاغل خانگی با جهاد دانشگاهی واحد اصفهان همکاری می کند.

به گزارش روابط عمومی  جهاد دانشگاهی واحد اصفهان، یکی از طرح‌های در دست اجرای این نهاد در حوزه حمایت از تولیدات، طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار است که بر اساس الگوی مشاغل خانگی اجرا می‌شود. از آنجا که زنان سرپرست خانوار جزء اقشار آسیب پذیر به حساب می‌آیند، این طرح می‌تواند کمک شایانی به این افراد کند. همچنین لازم به ذکر است که در طرح توانمندسازی، مشاغلی که نیاز به سرمایه اندکی دارند، شناسایی و حمایت خواهند شد.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید