رونمایی از کتاب “مهارت‌های زندگی”

تاریخ خبر

21 اسفند 1397

رونمایی از کتاب "مهارت‌های زندگی در اندیشه و کلام بزرگان علم و دین"

مولف کتاب “مهارت‌های زندگی در اندیشه و کلام بزرگان علم و دین” گفت: تلاش کردم در تالیف این کتاب از منابع موثق عربی و احادیث استفاده کنم تا بتوانم مهارت‌های ایرانی- اسلامی مورد نیاز جامعه را تبیین کنم.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان، بتول بصیری، در مراسم رونمایی از کتاب “مهارت‌های زندگی در اندیشه و کلام بزرگان علم و دین” که در معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی اصفهان برگزار شد در خصوص مهارت‌های زندگی ایرانی- اسلامی، اظهار کرد: کتابی که معرفی می‌کنم مهارت‌های زندگی در اندیشه و کلام بزرگان علم و دین است.

وی اداهم داد: همیشه جرقه‌ای در اندیشه من بود از کلام رهبر معظم انقلاب که فرمودند علوم انسانی باید اسلامی سازی شود، چون اکثر کتاب‌های را هم که خودم در دوره دکتری می‌خواندم ترجمه کتاب‌های خارجی بود.

مولف این کتاب افزود: پیش از این به من گفته بودند چاپ کتاب در انتشارات جهاد دانشگاهی ساده نیست و به سختی می‌پذیرند کتابی را به چاپ برسانند اما بعد از مراجعه به جهاد دانشگاهی و داوری کتاب، از چاپ آن استقبال کردند.

بصیری تاکید کرد: رویکرد این کتاب بیشتر تطبیقی و بومی سازی مسایل اجتماعی و مهارت‌های زندگی بوده است. متاسفانه گاهی برای آموختن مهارت‌های زندگی، به فرهنگ غرب نگاه می‌کنیم. برخی از مهارت‌های زندگی در غرب، با فرهنگ ایرانی سازگار نیست. بنابرین این کتاب در تلاش بوده تا مهارتهایی در تناسب با ارزش‌های ایرانی تدوین کند. به همین دلیل بسیار بر احادیث تکیه شده است.

وی خاطرنشان کرد: پیشنهاد می کنم این کتاب در قالب دو واحد درس اختیاری در دانشگاه‌ها تدریس شود.

گفتنی است؛ کتاب “مهارت‌های زندگی در اندیشه و کلام بزرگان علم و دین” ویژه معلمان، مشاوران، دانشجویان و علاقمندان توسط انتشارات جهاد دانشگاهی واحد اصفهان منتشر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرهای مرتبط