به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان، عصر پنجشنبه (۱۰ آبان‌ماه) سومین رویداد نت تلنت، جهت شناسایی و معرفی استعدادهای مجازی به همت جهاد دانشگاهی واحد اصفهان، خیریه شجره طیبه و گروه رسانه ای ایران فا با عنوان “نت تلنت ۲۰۱۸  (Net Talent 2018)” در تالار ادب اصفهان برگزار شد.

شخصیت افراد را بر تخصص ترجیح دهید

در این رویداد میلاد صالحی (بنیانگذار استارت آپ “اپریویو”) اظهار کرد: رمز موفقیت یک استارت آپ، کشف نیازها و خواسته‌ها، پرورش ایده کسب و کار و در نهایت اجرا و فروش آن است.

وی، مهم‌ترین نکات برای شروع کسب و کار را در وهله اول داشتن تمرکز دانست و افزود: برای شروع کسب و کار و تشکیل تیم همکاری، داشتن شخصیت افراد را بر تخصص ترجیح دهید، چراکه تخصص در ادامه راه از طریق تجربه به دست می آید، اما شخصیت افراد به راحتی قابل تغییر نیست.

برنامه، اصلی‌ترین عامل موفقیت کسب و کار نوپا

مجید علوی زاده، بنیانگذاروب سایت مجید آنلاین نیز در این رویداد، تجربه موفق خود در تولید یک استارت اپ فعال را معرفی کرد و در نهایت به عنوان شخصی که پس از ۱۵ سال کسب و کار خود را جمع‌آوری کرده از تجربه شکست موفقش برای حضار سخن گفت.

وی، داشتن برنامه را اصلی‌ترین عامل موفقیت کسب و کار نوپا دانست و گفت: جدای از داشتن برنامه بلند مدت باید برنامه ریزی کوتاه مدت نیز برای خود داشته باشید.

مربی کارآفرین باید اول تجربه کند و سپس آموزش دهد

در ادامه مهدی علیپور، موسس استارتاپ آوابوک (فراکتاب) و میلوژی از تجربه حضورش در سیلیکون ولی آمریکا با حضار سخن گفت.

وی با تاکید بر اینکه دورانی سرمایه گذاری بر روی ایده خام گذشته است، تصریح کرد:  به دلیل بلوغ اکوسیستم، تمام کارآفرینان باید با مفاهیم اعتبار سنجی داشتند یک تیم طلایی استارت آپ آشنایی داشته باشند.

علیپور با بیان اینکه مربی کارآفرین باید اول تجربه کند و سپس آموزش دهد، اظهار کرد: یک منتور قوی باید در محیطی عملی آموزه‌های خود را تجربه کرده و بتواند آن را به دیگران انتقال دهد.

راه اندازی استارت آپ زمان و تعهد می‌خواهد

پشوتن پور پزشک، هم بنیانگذار بامیلو یکی دیگر از سخنرانان نت تلنت ۲۰۱۸ بود که رمز موفقیت فروشگاه اینترنتی بامیلو را داشتن تیم قدرتمند آن دانست و گفت: در بامیلو یک فرهنگ ایجاد کرده‌ایم نه یک بیزینس ساده.

وی با بیان اینکه ایده به تنهایی کاربرد ندارد، تصریح کرد: داشتن تیم قدرتمند برای پیشرفت کسب و کار بسیار مهم است. بزگترین هزینه باید برای داشتن تیم قدرتمند انجام شود و این تیم فرهنگ شرکت را می سازد، توانایی ها را تکمیل و در نهایت سرمایه گذار جذب می کند.

برای رسیدن به موفقیت استارت آپ خسته نشوید

وحید رجبلو، مؤسس استارت آپ توانیتو (همیار مهر سابق) نیز در بخش پایاینی رویداد نت تلنت ۲۰۱۸، اظهار کرد: توانیتو (همیار مهر) استارتاپی با هدف ارائه خدمات و کالاهای مناسب برای افراد دارای معلولیت است. توانیتو در واقع تلاش می‌کند تا با کمک فناوری و بر بستر اینترنت، تجارت آنلاین نوینی در ایران به وجود آورد. ماموریت اصلی توانیتو افزایش ضریب نفوذ اینترنت و فناوری در میان معلولین و برقراری ارتباط بهتر میان کسب‌وکارها و اقشار مختلف جامعه است.

رجبلو رمز رسیدن به موفقیت را پشتکار دانست و گفت: برای رسیدن به موفقیت استارت آپ هرگز خسته نشوید. از شکست نترسید و در صورت بروز شکست باز هم به راه خود ادامه دهید.

افزایش ۲۰ درصدی مخاطبان نت تلنت

همچنین محمدرضا آذین، دبیر برگزاری همایش نت تلنت ۲۰۱۸ اظهار کرد: این رویداد تجربه محور، سخنرانان تجربه‌های شکست و پیروزی خود را با شرکت کنندگان به اشتراک گذاشتند و همچنین در این رویداد موارد آموزشی در خصوص کسب و کارهای اینترنتی و تجارب حضور افراد در اکوسیستم های کارآفرینی و استارت آپی مطرح شد.

وی افزود: امسال با کمک خداوند توانستیم سومین سال نت تلنت را برگزار کنیم و خوشبختانه با رشد ۲۰ درصدی مخاطبان و حضار مواجه شدیم.

آذین اضافه کرد: در سال ۹۸ نیز چهارمین نت تلنت را برگزار خواهیم کرد و از مخاطبان و دوستداران رویدادهای استارتاپی به ویژه رویداد نت‌تلنت درخواست می‌کنیم که برای میهمانان و سخنران‌ها پیشنهادهایشان را ارایه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *