Facebook

Twitter

جهاد دانشگاهی واحد اصفهان.
تاسیس سال 1359

031-36692760

شماره تماس با جهاد دانشگاهی واحد اصفهان

اینستاگرام

آپارات

تلگرام

جستجو
فهرست

کیفیت‌محیطی‌در‌فضاهای‌شهری‌اصفهان‌بررسی‌می‌شود

خانه > اخبار  > کیفیت‌محیطی‌در‌فضاهای‌شهری‌اصفهان‌بررسی‌می‌شود

کیفیت‌محیطی‌در‌فضاهای‌شهری‌اصفهان‌بررسی‌می‌شود

جهاد دانشگاهی واحد اصفهان

کارگاه آموزشی یک روزه­ای با عنوان «بررسی کیفیت محیطی در فضاهای شهری اصفهان» پنجشنبه، ششم دی ماه با حضور محمد سعید ایزدی (معاون وزیر راه و شهرسازی) برگزار می شود.

 

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان، مهدی ژیان پور اظهار کرد: در سال­های اخیر، توجه به بعد کیفی محیط در کنار مؤلفه‌های کمّی سازنده آن، مورد توجه قرار گرفته است. از این رو شناخت صحیح چارچوب­های تعریف­کننده کیفیت محیط در علوم مختلفی از جمله شهرسازی، علوم اجتماعی، علوم رفتاری و…  که در امر تولید و مدیریت فضا سهیم می­باشند، حائز اهمیت است.

وی با اشاره به کیفیت محیط شهری افزود: کیفیت محیط شهری عبارت است از شرایط اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و کالبدی- فضایی محیط شهری که نشان‌دهنده میزان رضایت یا عدم رضایت شهروندان از محیط شهری است.

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان ادامه داد: یک محیط با کیفیت بالا، حس رفاه و رضایت‌مندی را به جمعیتی که در آن ساکن هستند به واسطه ویژگی‌هایی که ممکن است فیزیکی، اجتماعی یا نمادین باشند، منتقل می‌کند.

ژیان پور خاطرنشان کرد: کیفیت محیط، یک مفهوم اساسی در برنامه‌ریزی و طراحی شهری است و با مفاهیمی هم چون ویژگی‌های فیزیکی، تنوع فضای اجتماعی، فعالیت‌ها، وابستگی‌های مکانی و هویت شهری در ارتباط است.

وی اضافه کرد: برخی نیز کیفیت محیط را در کنار عدالت، سازگاری، آسایش و کارایی از مهم‌ترین اصول بنیادی شهرسازی به منظور ایجاد فضای شهری مطلوب و کاهش آلودگی‌ها و کنترل نابسامانی‌های فضایی در شهر می‌دانند.

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان گفت: با توجه به اهمیت موضوع «کیفیت محیطی» این مجموعه با محوریت گروه مطالعات کالبدی شهر و منطقه، کارگاه آموزشی یک روزه­ای با عنوان «بررسی کیفیت محیطی در فضاهای شهری اصفهان» برگزار می‌نماید.

ژیان پور اظهار کرد: از اهداف این کارگاه آموزشی مقایسه تطبیقی دو فضای شهری متفاوت شهر اصفهان خواهد بود.

وی اضافه کرد: مدرس این کارگاه که در روز پنجشنبه، ششم دی ماه ۱۳۹۷ برگزار می‌شود دکتر محمد سعید ایزدی، معاون محترم وزیر راه و شهرسازی و عضو هیات علمی دانشگاه بوعلی سینای همدان خواهد بود.

در بخش ابتدایی کارگاه، از ساعت ۸ صبح الی ۱۳ ظهر، مروری بر مبانی این موضوع و بازدید و برداشت میدانی انجام خواهد شد و سپس در بخش دوم کارگاه از ساعت ۱۴ الی ۱۸ در قالب تیم­های ارزیابی، مشاهدات و برداشت‌ها، بر اساس معیارهای مفهوم کیفیت محیط شهری، تدقیق و ارزیابی خواهند شد.

لازم به ذکر است؛ علاقه‌مندان می‌توانند جهت شرکت در این کارگاه با شماره تلفن ۳۶۲۴۱۳۴۸  یا ۰۹۳۹۰۸۸۳۰۶۲ تماس حاصل فرمایند.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید