کارگاه “بررسی کیفیت محیطی در فضاهای شهری اصفهان” با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی برگزار شد

تاریخ خبر

8 دی 1397

کارگاه “بررسی کیفیت محیطی در فضاهای شهری اصفهان” در سه بخش با حضور محمد سعید ایزدی و به همت معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان و با مشارکت وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان، کارگاه “بررسی کیفیت محیطی در فضاهای شهری اصفهان” با حضور محمد سعید ایزدی- معاون وزیر راه و شهرسازی و دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری، به همت معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان و با مشارکت وزارت راه و شهرسازی، ششم دی ماه سال جاری در تالار شریعتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد.

در این کارگاه بالغ بر ۳۰ نفر از علاقمندان و حرفه‌مندان حوزه مطالعات شهری از رشته­هایی همچون برنامه‌ریزی شهری، جامعه­شناسی شهری، طراحی شهری، مرمت شهری و معماری گرد هم آمدند.

ایزدی در بخش نخست این کارگاه به معرفی و بررسی برخی تجارب موفق در حوزه ارتقای کیفیت عرصه­های عمومی شهر به ویژه میادین شهری در جهان پرداخت و شاخص­های تعریف کیفیات محیطی را به مخاطبان ارائه داد.

معاون وزیر راه و شهرسازی معتقد است آنچه موجب می‌شود یک فضای شهری حضورپذیر شده و نسبت به اقشار مختلف “پاسخده” باشد، کیفیت‌هایی فرای کالبد و ساختار فیزیکی است.

وی باور دارد شیوه برنامه‌ریزی در ایران عمدتا کمّی است و به مباحث کیفی و کیفیت محیط شهری توجه کمتری می‌شود. به همین دلیل مدیران باید نگاه کیفی خود را در بهبود فضاهای شهری تقویت کنند.

در بخش دوم این کارگاه، دانشجویان به همراه معاون وزیر در بازدیدی سه ساعته از میدان نقش جهان و میدان امام علی (ع) با شهروندان و جمعی از کسبه به گفت‌وگو پرداخته و سعی کردند کیفیت‌های محیطی موجود در این دو میدان را مورد کاوش قرار دهند.

در بخش سوم کارگاه و پس از بازدید میدانی صورت گرفته، شرکت­کنندگان نقد و نظرات خود را در فضایی کارگاهی به بحث گذاشته و کیفیات محیطی دو فضای مذکور به صورت تطبیقی مورد ارزیابی قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، محمد سعید ایزدی در انتهای این کارگاه علاوه بر جمع­بندی مباحث کارگاه مذکور، بر لزوم تداوم رویدادهای مشابه با تمرکز بر شهر اصفهان و انتقال تجارب موجود در جامعه متخصصین تأکید نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرهای مرتبط