Facebook

Twitter

جهاد دانشگاهی واحد اصفهان.
تاسیس سال 1359

031-36692760

شماره تماس با جهاد دانشگاهی واحد اصفهان

اینستاگرام

آپارات

تلگرام

جستجو
فهرست

کارگاه «تسهیلگری اجتماع محور» برگزار شد

کارگاه «تسهیلگری اجتماع محور» برگزار شد

کارگاه دو روزه «تسهیلگری اجتماع محور» به همت جهاد دانشگاهی واحد اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان، کارگاه تسهیلگری اجتماع محور از سلسله کارگاه‌های توانمندسازی توسط «گروه مطالعات گردشگری شهر» جهاد دانشگاهی واحد اصفهان در روزهای ۱۰ و ۱۱ بهمن برگزار شد.

در این کارگاه سعید نوری‌نشاط، مدرس برتر حوزه تسهیلگری، در ابتدا به تشریح مفاهیمی همچون مشارکت، گروه، جامعه محلی، توانمندسازی و توسعه محلی پرداخت. این مفاهیم توسط شرکت کنندگان که هر کدام در گروه‌های ۴ الی ۵ نفره تقسیم شده بودند به بحث و بررسی گذاشته شد.

در بخش بعدی شرکت‌کنندگان به شکل مستقیم وارد مبحث تسهیلگری شدند. این مدرس حوزه تسهیلگری در ادامه یه این مسئله پرداخت که تسهیلگر کیست و تسهیلگر باید واجد چه نگرش، دانش و مهارتی باشد؛ همچنین کار تسهیلگری به چه معناست و به چه طریقی انجام می‌گیرد؟

شرح اصول و تکنیک‌های تسهیلگری بخش دیگری از این کارگاه دو روزه بود. «اعتمادسازی» و «اجتماع‌سازی» تسهیلگر، نکته قابل توجه این مهارت‌ها بود که توسط مدرس شرح داده شد.

در بخش دیگری از کارگاه، فرآیندهای مورد نیاز در کار تسهیلگری همچون فرآیند «تو و بیرون»، «کار گروهی»، «مداخله» و «مشارکت» توسط مدرس کارگاه ترسیم شد و در انتها کارگاه با بیان نظری و نمایش نمادین مفهوم «شبکه سازی» به پایان رسید.

قابل ذکر است کارگاه دو روزه تسهیلگری اجتماع محور به شکل همزمان در دو بخش عملی و نظری برگزار شد. این سلسله کارگاه‌های توانمندسازی در آینده توسط گروه مطالعات گردشگری شهر جهاد دانشگاهی ادامه خواهد یافت.

۲ دیدگاه

 • حسن
  پاسخ مهر ۱۵, ۱۳۹۸ در ۷:۴۹ ق.ظ

  شماره تلفن استاد را می خواهم

  • jdimodir
   پاسخ مهر ۳۰, ۱۳۹۸ در ۹:۱۳ ق.ظ

   با سلام و احترام
   این مورد امکان پذیر نیست.

دیدگاه خود را بنویسید