3 مرداد 1403

آغاز برگزاری مسابقات مناظره دانشجویی در اصفهان

نویسنده: طاهره شفیعی

10 بهمن 1402

مسابقات مناظره دانشجویی هر سال از سوی سازمان دانشجویان ایران، به منظور تقویت روحیه تفکر نقاد، آموزش روش گفت‌وگوی منطقی و آداب مخالفت محترمانه برگزار می‌شود و در مراسم اختتامیه کشوری آن، گروه قهرمان، نشان «خواجه نصیرالدین توسی» که ملقب به فیلسوف گفت‌وگوست را از دبیرخانۀ این مسابقات دریافت خواهد کرد.

 فراخوان شرکت در مرحله استانی دوازدهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران، آبان ماه سال جاری از سوی سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی واحد اصفهان منتشر شد و تا پایان مهلت ثبت‌نام، 22 گروه چهار نفره از سراسر استان اصفهان در این دوره از مسابقات ثبت‌نام کردند.

برای آشنایی هر چه بیشتر این دانشجویان با فرایند برگزاری مسابقات و توانمندسازی آنان، چهارشنبه 22 آذرماه، کارگاه آموزشی «اصول شرکت در مسابقه مناظره دانشجویی» با حضور زهرا دهقانی، عضو تیم نائب قهرمان دوره یازدهم، به صورت آنلاین و دوشنبه 27 آذرماه کارگاه آموزشی «فن بیان» با حضور، هادی بختیاری، کوچ سخنرانی و مدرس فن بیان به صورت آنلاین و حضوری در دفتر سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی برگزار شد و گروه‌های شرکت‌کننده، مواضع خود را در خصوص موافقت یا مخالفت با حدود 120 گزاره‌ای که با محور فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، انتخابات و … در اختیار آنان قرار گرفت اعلام کردند.

رقابت این 22 گروه، از هفته سوم و چهارم بهمن‌ماه در دفتر سازمان دانشجویان آغاز خواهد شد و گروه‌های موافق و مخالف، رو در روی یکدیگر قرار می‌گیرند تا داوران، میزان تسلط آن‌ها را بر بحث و توانایی آنان را در پیش برد یک گفت‌وگوی مستدل و منطقی بسنجند و به گروه‌ها امتیاز بدهند.

سال گذشته و در دوره یازدهم مسابقات مناظره دانشجویان ایران، گروه «جهاد علمی» به نمایندگی از استان اصفهان موفق شد تا مرحله نهایی پیش برود و نشان «نائب قهرمان» و جایزه «سخنران برتر کشور» را از آن خود کند. هم‌چنین، لوح «دبیر اجرایی برتر مسابقات» به سازمان دانشجویان واحدهای اصفهان، صنعتی و خراسان اهدا شد.

گفتنی است، در سال جاری، جوایز گروه‌های اول تا سوم، به ترتیب 4، 3 و 2 میلیون تومان خواهد بود و گروه اول و دوم به نمایندگی از جهاددانشگاهی واحد اصفهان به مرحله کشوری این مسابقات راه خواهند یافت.

خبرهای مرتبط

نشانی: خیابان هزارجریب، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، خیابان اندیش، بعد از تالار سبز، جهاددانشگاهی واحد اصفهان