5 اردیبهشت 1403

برگزاری کارگاه آشنایی با ویراستاری از سوی انتشارات جهاددانشگاهی اصفهان

8 خرداد 1402

نویسنده: طاهره شفیعی

به گزارش جهاددانشگاهی واحد اصفهان، مدرس کارگاه «آشنایی با ویراستاری» افسانه دهکامه، ویراستار و نویسنده بود که به مدت شش ساعت به‌صورت حضوری و مجازی، مقدماتی از مهارت ویراستاری را به مخاطبان ارائه داد.

این کارگاه مقدمه‌ای برای کارگاه اصلی و تخصصی ویراستاری و درست‌نویسی بود که قرار است به‌زودی توسط انتشارات جهاد دانشگاهی واحد اصفهان برای دوستداران این مهارت با ارزش برگزار شود.

دهکامه در قسمت اول کارگاه توضیح داد که ویراستاری چه مهارتی است و ویراستار چه کسی؟ او در ادامه مقدمات آشنایی با این حرفه را شرح داد و سعی کرد ابهاماتی را که درباره این شغل وجود دارد برطرف کند. سپس به شرح انواع ویراستاری پرداخت و نمونه‌هایی از کار ویراستاری را برای شرکت‌کنندگان نمایش داد.

در قسمت دوم کارگاه، این ویراستار و نویسنده نمونه‌هایی از غلط‌های رایج در متون علمی را برای مخاطبان ذکر کرد و همراه با آن‌ها به اصلاح جملات غلط پرداخت. سپس دقایقی شرکت‌کنندگان درباره فرهنگستان زبان و ادب فارسی و فعالیت آن در گذشته و اکنون به بحث نشستند. انتهای کارگاه نیز به غلط مشهور «ه-کسره» در فضای مجازی پرداختند.

این کارگاه مقدمه‌ای برای کارگاه اصلی و تخصصی ویراستاری و درست‌نویسی بود که قرار است به‌زودی توسط انتشارات جهاددانشگاهی اصفهان برای دوستداران این مهارت برگزار شود.

خبرهای مرتبط

نشانی: خیابان هزارجریب، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، خیابان اندیش، بعد از تالار سبز، جهاددانشگاهی واحد اصفهان