31 خرداد 1403

بسته خبری ایکنا در هفته منتهی به 18 خرداد

22 خرداد 1403

نویسنده: خبرگزاری ایکنا

  • روابط والد فرزندی همیشه با شیرین‌کامی پیش نمی‌رود و چالش‌هایی که در این روابط وجود دارد، اگر راهکار مناسبی برای آنها اندیشیده نشود، می‌تواند به تلخکامی پدر و مادر و فرزندان منجر شود و خانواده را از اهداف خود دور کند. در این راستا و به مناسبت روز جهانی والدین مصادف با 12 خرداد، با یک روانشناس گفت‌وگویی درباره مهم‌ترین چالش‌های روابط والد فرزندی در جامعه ایران و راهکارهای رفع آنها انجام دادیم که در لینک زیر قابل دسترس است:

https://iqna.ir/00HhfM

  • یکی از مسائل دنیای امروز، شکل‌گیری انواع فرقه‌هایی‌ست که اهداف شومی دنبال می‌کنند؛ اما چون فعالیت‌ها و اقدامات خود را زیبا و جذاب جلوه می‌دهند، برخی افراد در دام آنها گرفتار می‌شوند و با تغییر دین و آیین خود، به مسلک این فرقه‌ها درمی‌آیند که در نهایت آسیب زیادی هم می‌بینند. از همین‌رو، مقوله‌ای به نام روانشناسی فرقه شکل گرفته است که با ارائه مدل‌های گوناگون تلاش می‌کند تا به درمان افراد جذب‌شده به فرقه و ترمیم آسیب‌های آنها بپردازد. چنانچه به این موضوع علاقه‌مند هستید، پیشنهاد می‌کنیم تا با مراجعه به لینک زیر، با یکی از این مدل‌های درمانی آشنا شوید:

https://iqna.ir/00Hhhv

  • هفته‌ای که گذشت، مصادف بود با سی‌وپنجمین سالگرد رحلت معمار کبیر انقلاب اسلامی. به همین مناسبت، فیلم کوتاهی تهیه و تدوین کردیم که صحنه‌هایی از مراسم تشییع امام خمینی(ره) را نشان می‌دهد و می‌توانید آن را در لینک زیر ببینید:

https://iqna.ir/00Hhki

  • نمی‌دانیم سلطان حافظه جهان را می‌شناسید یا نه؛ علیرضا محمدی کمال‌آبادی، از اهالی جرقویه و ساکن اصفهان، ملقب به سلطان حافظه جهان است. برای اینکه بدانید چرا این لقب به او داده شده و ماجرای آن چیست، خواندن گفت‌وگوی کوتاه ما با این چهره خالی از لطف نیست:

https://iqna.ir/00HhoM

  • آخرین روز هفته، 18 خردادماه مصادف با سالروز شهادت جوادالائمه(ع) بود. برای این مناسبت، اثری داستانی با موضوع زندگی و زمانه آن امام همام را در لینک زیر معرفی کرده‌ایم:

https://iqna.ir/00Hhra

خبرهای مرتبط

نشانی: خیابان هزارجریب، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، خیابان اندیش، بعد از تالار سبز، جهاددانشگاهی واحد اصفهان