8 اسفند 1402

ثبت‌نام 22 گروه از اصفهان در مرحله استانی مناظره دوازدهم دانشجویان ایران

3 دی 1402

نویسنده: طاهره شفیعی

مرحله استانی یازدهمین دوره از مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران، سال گذشته به‌صورت مشترک، توسط سازمان دانشجویان واحدهای اصفهان و صنعتی جهاددانشگاهی اصفهان برگزار شد و تیم «جهاد علمی» از این استان، در مرحله نهایی موفق به کسب رتبه نایب قهرمانی کشور شد. همچنین نشان سخنران برتر به اسماعیل شیری، یکی از دانشجویان همین تیم تعلق گرفت و مدیران سازمان دانشجویان واحدهای صنعتی و اصفهان نیز به عنوان دبیر اجرایی برتر دور یازدهم معرفی و تقدیر شدند.

فرایند ثبت‌نام مرحله استانی دوازدهمین دوره از مسابقات مناظره دانشجویی نیز از آبان ماه سال جاری در سازمان دانشجویان واحد اصفهان آغاز شده و تاکنون، 22 گروه چهار نفره از دانشگاه‌های سراسر استان با تکمیل فرم ثبت‌نام برای رقابت در این مسابقه اعلام آمادگی کرده‌اند.

به منظور توانمندسازی و آشنایی بیشتر دانشجویان با فرایند برگزاری مسابقه، چهارشنبه 22 آذرماه، کارگاه آموزشی «اصول شرکت در مسابقه مناظره دانشجویی» با حضور زهرا دهقانی، عضو تیم نائب قهرمان دوره یازدهم، به صورت آنلاین و دوشنبه 27 آذرماه کارگاه آموزشی «فن بیان» با حضور، هادی بختیاری، کوچ سخنرانی و مدرس فن بیان به صورت آنلاین و حضوری در دفتر سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی برگزار شده است.

 در همین راستا، حدود 120 گزاره، در محورهایی نظیر فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، انتخابات و … از سوی دبیرخانه مسابقات مناظره دانشجویی در اختیار سازمان دانشجویان واحد اصفهان قرار گرفته و گروه‌ها، موضع خود را در خصوص موافقت یا مخالفت با آن‌ها اعلام کرده‌اند. 

رقابت این 22 گروه، هم‌زمان با آغاز سال تحصیلی جدید در بهمن‌ماه، آغاز خواهد شد و گروه‌های موافق و مخالف، رو در روی یکدیگر قرار می‌گیرند تا داوران، میزان تسلط آن‌ها را بر بحث و توانایی آنان را در پیش برد یک گفت‌وگوی مستدل و منطقی بسنجند و به گروه‌ها امتیاز بدهند.

جوایز گروه‌های اول تا سوم، به ترتیب 4، 3 و 2 میلیون تومان خواهد بود و گروه اول و دوم به نمایندگی از جهاد دانشگاهی واحد اصفهان به مرحله کشوری مسابقات راه خواهند یافت.


شبکه‌های اجتماعی

اگر علاقه‌مند هستید که از آخرین اخبار، رویدادها و فعالیت‌های سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی واحد اصفهان مطلع شوید کافی است ما را در شبکه‌های اجتماعی زیر دنبال کنید. (برروی آیکن‌های زیر کلیک کنید).

خبرهای مرتبط

نشانی: خیابان هزارجریب، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، خیابان اندیش، بعد از تالار سبز، جهاددانشگاهی واحد اصفهان