جهاد دانشگاهی، نسلِ دانشجو را با تحقیقات کاربردی آشنا کرد

تاریخ خبر

9 مرداد 1398

جهاد دانشگاهی، نسلِ دانشجو را با تحقیقات کاربردی آشنا کرد

استاندار اسبق اصفهان گفت: جهاد دانشگاهی نسل دانشجو را با تحقیقات کاربردی آشنا کرده است که این یکی از مهمترین خدمات جهاد، در ۳۹ سال گذشته بوده است.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی و به نقل از خبرگزاری ایسنا- منطقه اصفهان، سید محمود حسینی در خصوص روز ۱۶ مرداد، سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی همان‌طور که از نامش پیداست یک نهاد علمی دانشگاهی با رویکرد جهادی فعال است که هم در حوزه فرهنگی و هم در حوزه‌های پژوهشی و کارآفرینی و همچنین در زمینه‌های صنعتی و تولیدی فعال بوده است. در بعد پژوهشی و علمی هم در زمینه حوزه علوم انسانی، علوم پزشکی و فناوری‌های جدید کار کرده است.

در حوزه علوم پزشکی مرکز رویان در تولید سلول‌های بنیادی کارهای اساسی انجام داده است

وی افزود: در حوزه علوم پزشکی مرکز رویان در تولید سلول‌های بنیادی کارهای اساسی انجام داده است. در حوزه علوم انسانی جهاد دانشگاهی تحقیقات زیادی را در حوزه‌های مختلف جامعه شناختی و علوم تربیتی و کلاً در این حوزه کارهای ارزشمندی را کرده است.

استاندار اسبق اصفهان، تصریح کرد: جهاد دانشگاهی در مباحث توسعه، فعالیت‌های بسیار خوبی داشته است که چند دانشکده و دانشگاه در تهران و استان‌های دیگر دارد که در مباحث توسعه‌ای کار می‌کنند. در مجموع جهاد دانشگاهی نهادی است واسطِ میان جامعه و دانشگاه. از یک طرف نیازهای جامعه را در حوزه‌های مختلف شناسایی کرده است و از یک طرف در دانشگاه‌ها و مراکز علمی توانسته موضوعات پژوهشی مورد نیاز جامعه را در دستور کار تحقیقات دانشگاهی قرار دهد که خروجی خوبی هم داشته است.

حسینی با بیان اینکه البته از جهاد دانشگاهی انتظارات بیشتری است، گفت: به هر حال جهاد در مباحث مربوط به توسعه و صنایع تولیدی و مراکز مربوط به حوزه منابع انسانی توانسته خدمات خوبی انجام دهد که حاصلش نمره قابل قبولی بوده است.

وی افزود: جهاد دانشگاهی نسل دانشجو را با تحقیقات کاربردی آشنا کرده است که این یکی از مهم‌ترین خدمات جهاد، در ۳۹ سال گذشته بوده است. این نهاد توانسته اوقات فراغت دانشجویان دانشگاه را به گونه‌ای تدارک ببیند که آنان توانمند و اجتماعی شوند. به خصوص فعالیت‌های آموزشی که جهاد دانشگاهی در دانشگاه‌های مختلف داشته است در این توانمندسازی دانشجویان بسیار مؤثر بوده است.

این فعال سیاسی اصلاح طلب و استاندار اسبق اصفهان، خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهی باید کارهایی را که روی زمین مانده است مشخص کند و خودش را در این کارهایی که شروع کرده تقویت کند و به جامعه، دولت و حکومت نشان دهد توانایی انجام امور مختلف علمی را دارد و به مناطق کمتر توسعه یافته کشور نیز توجه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خبرهای مرتبط