8 اسفند 1402

درخشش انتشارات جهاددانشگاهی اصفهان در دوسالانه جایزه کتاب اصفهان

1 خرداد 1402

نویسنده: طاهره شفیعی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد اصفهان، جایزه دو سالانه کتاب به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان و به منظور شناسایی و معرفی کتاب‌های برتر در حوزه‌های مختلف و ارج نهادن و تکریم پدیدآورندگان و تولیدکنندگان این آثار و سایر بخش‌های مرتبط با نشر کتاب برگزار می‌شود. امسال در مجموع 763 اثر ارسالی، 45 اثر برگزیده و شایسته تقدیر معرفی شدند.

گفتنی است کتاب «پژوهی در تاریخ نماز» از انتشارات جهاددانشگاهی واحد اصفهان به نویسندگی دکتر داود اسماعیلی، عضو هیأت علمی گروه علوم قرآن و حدیث دانشگاه اصفهان و دکتر زهرا کلباسی اشتری در بخش فقه و اصول شایسته دریافت لوح تقدیر و جایزه کتاب اصفهان شد. این کتاب سیر تاریخی تحولات نماز را که شامل تحولات شکلی و یا توسعه مصادیق آن است، به‌صورت جامع و منسجم مورد بررسی قرار داده است.

همچنین نفیسه باقری، مدیر انتشارات جهاد دانشگاهی واحد اصفهان نیز در جایزه دو سالانه کتاب اصفهان مورد تقدیر قرار گرفت. لوح تقدیر و جایزه کتاب اصفهان در بخش هنرهای نمایشی به کتاب «سینما به روایت اصفهان» نوشته پژمان نظرزاده آبکنار، نفیسه باقری و مصطفی حیدری، چاپ انتشارات سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان تعلق گرفت. این کتاب در پی آن است با بدست ‌آوردن اطلاعات تاریخی درباره سینماهای اصفهان به تحلیل فرهنگی ـ تاریخی در خصوص ارتباط دوسویه بین شهر و سینما دست یابد.

بدیع بودن موضوع کتاب، رعایت استانداردها در ساختار، فصل‌بندی، نگارش، دستور زبان و گزینش واژگان، رعایت استانداردها در ذکر منابع و مآخذ، بالا بودن عیار علمی محتوای کتاب، بهره‌مندی از قدرت تحلیل و استنتاج منطقی، پاکیزگی و آراستگی کتاب از حیث حروف چینی، صفحه‌آرایی و چاپ، رعایت استانداردهای تصحیح و ترجمه در خصوص آثار ترجمه شده و تصحیح شده از جمله معیارهای گزینش بهترین کتاب بیست و ششمین دو سالانه جایزه کتاب اصفهان بود.

خبرهای مرتبط

نشانی: خیابان هزارجریب، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، خیابان اندیش، بعد از تالار سبز، جهاددانشگاهی واحد اصفهان