24 فروردین 1403

در نشست شورای شعبه سازمان دانشجویان واحد اصفهان چه گذشت؟

27 دی 1402

نویسنده: طاهره شفیعی

دکتر زاهد شفیعی، سرپرست جهاد دانشگاهی واحد اصفهان و رئیس شورای شعبه سازمان دانشجویان، در این نشست با اشاره به ظرفیت بی‌نظیر حوزه دانشجویی گفت: فضای دانشجویی، فضای یادگیری دو طرفه است و به‌طور کل، هدف از ایجاد پلتفرم‌های دانشجویی در نهادهای مختلف، همین است که بیاموزیم با یکدیگر گفت‌وگو کنیم.
سرپرست جهاد دانشگاهی واحد اصفهان، خاطر نشان کرد: یافته‌های یک گزارش نشان می‌داد که در ایران، برخی از کسب‌وکارها در سال‌های اولیه تأسیس از بین می‌روند و آسیب‌شناسی ثابت می‌کرد بیش از آنکه موانع مالی آن‌ها را به این نقطه رسانده باشد، نبود فهم مشترک و نداشتن مهارت‌های ارتباطی عامل این مسئله بوده است.
رئیس شورای شعبۀ سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی واحد اصفهان، از دانشجویان درخواست کرد که فضای فعالیت‌های فوق‌برنامه کانونی را جدی بگیرند چراکه توسعه، نیازمند انسان‌هایی است که خودشان را وقف این امر کرده باشند.
او در ادامه، خواستار شناختن جهاد و مأموریت‌های آن توسط دانشجویان شد و تصریح کرد: شناخت دقیق جهاد باعث می‌شود که دانشجویان در کنار انجام فعالیت‌هایی برای آگاهی بخشی عمومی، به کارهای خود عمق بیشتری بدهند و با غایت جهاد ارتباط معناداری پیدا کنند. امید و خودباوری مهم است و دانشجویان باید بدانند که به شرط ایجاد یک جریان پرمعنا، سازمان تجاری‌سازی و فناوری جهاددانشگاهی می‌تواند به آنان برای تبدیل ایده‌ به شغل کمک کند.
شفیعی، فلسفۀ وجودی دانشگاه را در گرو وجود دانشجو دانست و با بیان اینکه اجتماع، اقتصاد را می‌سازد ادامه داد: تصویری که رسانه، از برند ما می‌سازد با واقعیت منطبق نیست و به همین خاطر است که باید هر کدام در حوزۀ خود تلاش کنیم بحث تبیین و معرفی ظرفیت‌ها و دارایی‌ها را جدی‌تر بگیریم. در ادامه این نشست، ستاره معصوم زاده، دبیر کانون فیلم برداشت سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی اصفهان، گزارشی از رویدادهایی که طی ماه‌های گذشته توسط این کانون اجراشده بود ارائه داد و سپس، ایده تشکیل دو کانون در زمینه چندرسانه‌ای و شعر و ادبیات از سوی دل آرام قلع ریز، دانشجوی رشته مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه صنعتی اصفهان و وحید خادمی، دانشجوی رشته زیست فناوری دانشگاه اصفهان در حضور اعضای شورای شعبه سازمان دانشجویان طرح و با صدور مجوز فعالیت آن موافقت شد.

خبرهای مرتبط

نشانی: خیابان هزارجریب، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، خیابان اندیش، بعد از تالار سبز، جهاددانشگاهی واحد اصفهان