زندگی، پیشرفت ، توسعه و ایجاد صلح بدون حضور زنان پیش نمی‌رود

تاریخ خبر

3 دی 1398

زندگی، پیشرفت ، توسعه و ایجاد صلح بدون حضور زنان پیش نمی‌رود

مدیر گروه مطالعات گردشگری شهر و منطقه معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان گفت: افراد مشغول در صنعت گردشگری، به عنوان بزرگترین صنعت جهان و اولین صنعت جهانی در زمینه صلح باید نخستین کسی باشند که بدانند، دیگر نمی‌توان زندگی، پیشرفت ، توسعه و ایجاد صلح را بدون نیمی از جامعه بشری پیش برد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان، سحر موحد مدیر گروه مطالعات گردشگری شهر و منطقه معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان در همایش بین المللی نقش بانوان در توسعه صلح و گردشگری، با بیان اینکه سه مفهوم صلح، گردشگری و بانوان با یکدیگر ارتباط دارند، اظهار کرد: خشونت و نا امنی که در تقابل با صلح قرار دارد فقط جنبه عینی ندارد. بلکه خاستگاه و اشکال کلامی، ساختاری، زیست محیطی، حقوقی و جنسیتی نیز دارد و نقش مهم زنان در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی و به عنوان نیمی از جامعه در توسعه اقتصادی بسیار مؤثر است.

وی افزود: فعالان حوزه گردشگری باید توجه کنند که مجموعه عواملی که می‌تواند زمینه ساز مشارکت هرچه بیشتر این جمعیت توانمند در عرصه‌های اقتصادی اجتماعی کشورها باشد از اولویت بالایی برخوردار است.

مدیر گروه مطالعات گردشگری شهر و منطقه معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان ادامه داد: سفر امروزه به یک فعالیت بزرگ بشری شده است که زندگی و معیشت مردم و جوامع را تحت تأثیر قرار می‌دهد و گفت و گوی بین فرهنگ‌ها را تسهیل می‌کند.

موحدی تصریح کرد: افراد مشغول در صنعت گردشگری، به عنوان بزرگترین صنعت جهان و اولین صنعت جهانی در زمینه صلح باید نخستین کسی باشند که بدانند، دیگر نمی‌توان زندگی، پیشرفت ، توسعه و ایجاد صلح را بدون نیمی از جامعه بشری پیش برد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خبرهای مرتبط