8 خرداد 1403

شروعی برای «برداشت»

22 خرداد 1402

نویسنده: طاهره شفیعی

به گزارش جهاددانشگاهی واحد اصفهان، سمیرا قاسمی، مدیر اجرایی سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی واحد اصفهان با بیان مقدمه‌ای درباره این سازمان، اظهار کرد: در دل جهاددانشگاهی، سازمانی به نام و برای دانشجویان وجود دارد که شعبه مرکزی آن در دهه هفتاد، با هدف کشف و اعتلای استعدادهای علمی، فرهنگی و آموزشی دانشجویان تشکیل‌شده و قرار است درگاهی برای جذب دانشجویان نوآور و خلاق و هدایت و حمایت از آن‌ها باشد.

وی ادامه داد: مجوز تأسیس شعبه اصفهان سازمان دانشجویان سال 1388 اخذ شده و این سازمان، در این مدت، فعالیت‌های مختلفی را برای توانمندسازی دانشجویان و به کمک خود دانشجویان انجام داده که شامل برگزاری دوره‌ها و جشنواره‌ها و نشست‌ها و اردوهای مختلف استانی و ملی بوده است.

قاسمی خاطرنشان کرد: با شیوع کرونا و کوچ همه چیز به فضای مجازی، فعالیت‌های دانشجویی نیز در دانشگاه دچار رکود شد و به مرور، با فروکش کردن تب این ویروس، سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی اصفهان، بار دیگر از تابستان سال 1401 و پس از اخذ تمدید مجوز فعالیت، کار خود را از سرگرفت.

مدیر اجرایی سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی اصفهان توضیح داد: این سازمان، در فصل جدید فعالیت خود می‌کوشد در کنار پیش برد طرح «شهر دانشجو» برای حل مشکل اشتغال دانشجویان، تسهیلگر ارتباط آنان با فضای فرهنگی شهر باشد و در حد توان، از تشکیل کانون‌های دانشجویی نیز حمایت کند.

وی افزود: نخستین کانونی که درخواست تشکیل آن از سوی ستاره معصوم زاده، دانشجوی مقطع کارشناسی رشته سینما در شورای شعبه سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی اصفهان مطرح شد، کانون فیلم برداشت بود که آیین آغاز به کار آن، 22 خردادماه، همراه با اکران و نقد فیلم مثلث غم، با اجرای فاطمه پریشانی، دانشجوی کارشناسی رشته سینما و با حضور مجید توانگر، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته جامعه‌شناسی، در پردیس سینمایی سیتی‌سنتر برگزار شد.

قاسمی یادآور شد: کانون فیلم برداشت با اکران رایگان فیلم‌های سینمای ایران و جهان برای مخاطبان، و سپس با یاری گرفتن از دانشجویان مقاطع مختلف برای تحلیل این فیلم‌ها از منظر جامعه‌شناسی، روانشناسی و یا فلسفه، می‌کوشد زمینه تبادل دانش و ترویج فرهنگ گفت‌وگو را فراهم کند.

مدیر اجرایی سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی اصفهان خاطرنشان کرد: دانشجویان سراسر استان اصفهان که علاقه دارند عضوی از خانواده سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی اصفهان باشند و با تمرین انجام فعالیت‌های اجرایی، در مسیر بالندگی قرار بگیرند، می‌توانند به دفتر این سازمان واقع در دانشگاه اصفهان مراجعه کرده و یا با شماره سازمانی 09366490361 تماس بگیرند.

خبرهای مرتبط

نشانی: خیابان هزارجریب، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، خیابان اندیش، بعد از تالار سبز، جهاددانشگاهی واحد اصفهان