8 اسفند 1402

شروع ثبت نام یازدهمین آزمون مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور

8 آذر 1402

نویسنده: پروانه سادات عبداللهی

با توجه به مجوزهای صادره از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور و در راستای اجرای ماده (44) قانون مدیریت خدمات کشوری و مفاد دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان مشترک فراگیر عمومی و تخصصی برای استخدام افراد در دستگاه‌های اجرایی به منظور تأمین نیروی انسانی مورد نیاز، شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی برای استخدام در یازدهمین آزمون مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی اعلام شد.

ثبت نام به صورت اینترنتی از روز شنبه ۴ آذرماه تا پایان روز دوشنبه ۱۳ آذرماه ۱۴۰۲ در سایت مرکز آزمون جهاددانشگاهی به نشانی hrtc.ir انجام می‌شود. تاکید می‌شود متقاضیان در مدت زمان اعلام شده، نسبت به ثبت‌نام اقدام کرده و از موکول کردن آن به روزهای پایانی خودداری کنند.

سؤالات مواد آزمون تخصصی و اختصاصی به صورت چهارگزینه‌ای و با ضریب مندرج در جداول بخش هشتم دفترچه موجود است. ضمناً به ازای هر پاسخ اشتباه به سوالات، یک سوم نمره منفی در نظرگرفته خواهد شد.

سوالات حیطه‌های تخصصی و اختصاصی در امتحان مشترک فراگیر با توجه به شغل مورد نظر تعیین شده و مواد آزمون سوالات تخصصی و اختصاصی برای هر یک از مشاغل به تفکیک دستگاه‌های اجرایی در بخش هشتم دفترچه ثبت نام مشخص شده است.

مواد آزمون عمومی شامل معارف اسلامی، زبان و ادبیات فارسی، آشنایی با قوانین و مقررات اداری، معلومات عمومی، زبان انگلیسی عمومی، هوش و توانمندی‌های ذهنی و فناوری اطلاعات است و در مجموع حیطه عمومی ۴۰ درصد در آزمون کتبی سهم دارد.

داوطلب متقاضی آزمون فراگیر، باید در زمان ثبت نام، شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در این دفترچه را داشته باشد. دفترچه آزمون در صفحه اول سامانه مرکز آزمون جهاددانشگاهی، جهت دریافت و مطالعه داوطلبان قرار گرفته است. داوطلبان، قبل از هرگونه اقدام بر روی سامانه، شرایط و ضوابط آزمون را مطالعه و سپس نسبت به پرداخت هزینه و ثبت نام در آزمون اقدام کنند.

زمانی که سامانه جهت ویرایش اطلاعات داوطلبان باز است، داوطلبان می‌توانند با مراجعه به پروفایل کاربری خود و کلیک بر روی بخش «ویرایش اطلاعات» اقدام به ویرایش اطلاعات ثبت شده خود کنند.

در صورتی که داوطلب جهت ویرایش وارد سامانه شود، باید دوباره تمام ٧ مرحله را به صورت کامل طی کرده و کد رهگیری خود را مشاهده کند، در غیر این صورت تغییرات مورد نظر اعمال نخواهد شد و همان اطلاعات قبل از ویرایش، برای داوطلب معتبر خواهد بود.

کارت شرکت در آزمون، از روز ۵ دی ماه ۱۴۰۲ برای مشاهده و پرینت بر روی سایت مرکز آزمون جهاددانشگاهی به آدرس hrtc.ir قرار خواهد گرفت. آزمون در روز جمعه، ۸ دی ماه ۱۴۰۲ در تهران و در صورت لزوم در مراکز استان‌ها و شهرستان‌ها حسب مورد، برگزار خواهد شد.

ساعت شروع و محل برگزاری آزمون بر روی کارت شرکت در آزمون درج و به هنگام چاپ کارت به آگاهی داوطلبان خواهد رسید. صدور کارت شرکت در آزمون به منزله تأیید اطلاعات ارسالی از سوی داوطلبان نبوده و اصل مدارک داوطلبان پس از اجرای آزمون، مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

زمان اعلام نتایج آزمون کتبی مشترک فراگیر، اواخر دی ماه ۱۴۰۲ خواهد بود.

سازمان بهزیستی کشور، سازمان حفاظت محیط زیست، سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، سازمان سنجش آموزش کشور، صندوق تأمین خسارت‌های بدنی و دانشگاه فرهنگیان در این آزمون جذب نیرو خواهند داشت.

یک پاسخ

خبرهای مرتبط

نشانی: خیابان هزارجریب، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، خیابان اندیش، بعد از تالار سبز، جهاددانشگاهی واحد اصفهان