8 خرداد 1403

لزوم تعامل بیش از پیش جهاددانشگاهی و دانشگاه اصفهان

11 تیر 1402

نویسنده: طاهره شفیعی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد اصفهان، دکتر حسن مسلمی نائینی رئیس جهاددانشگاهی همزمان با برگزاری پنجاهمین گردهمایی سراسری معاونان آموزشی واحد‌های سازمانی جهاددانشگاهی در اصفهان، با دکتر حسین هرسیج رئیس دانشگاه اصفهان دیدار و پیرامون همکاری های مشترک در حوزه آموزشی، پژوهشی و فرهنگی گفت و گو کرد.

رئیس جهاددانشگاهی در این دیدار بر لزوم تعامل بیش از پیش دانشگاه اصفهان و جهاددانشگاهی تاکید و بیان کرد: ما باید به مرور به سمت آموزش های تخصصی و مهارتی برویم و در این زمینه می توانیم همکاری و تعامل موثری با دانشگاه های مادر مثل دانشگاه اصفهان داشته باشیم.

وی گفت: یکی از ظرفیت‌های قوی جهاددانشگاهی افکارسنجی است که به صورت علمی و دقیق انجام می شود. مسائل دانشجویان را نیز می توان از طریق ایسپا رصد و بررسی کرد. همچنین خبرگزاری های ایسنا و ایکنا ظرفیت های خوبی هستند و مخاطبان زیادی به ویژه در میان قشر دانشگاهی دارند که دانشگاه می‌تواند از این ظرفیت‌ها نیز استفاده کند.

دکتر مسلمی نائینی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد جهاددانشگاهی و ظرفیت های بالای این نهاد انقلابی، یادآور شد: جهاد دانشگاهی بسیاری از مدیران کشور را تربیت کرده که نشان دهنده قابلیت های این نهاد است.

دکتر حسین هرسیج رئیس دانشگاه اصفهان نیز در این دیدار با تاکید بر اینکه برخی کارهای اساسی و مبنایی وجود دارد که باید در جهاددانشگاهی انجام شود تا ثمرات آن به کل کشور برسد، گفت: اصفهان ظرفیت های بالایی در کشور دارد؛ ازجمله دانشگاه اصفهان، علوم پزشکی و صنعتی اصفهان و شهرک علمی تحقیقاتی که باید از این ظرفیت‌ها بهتر استفاده شود. معتقدم هنوز از این ظرفیت‌ها به خوبی بهره برداری نشده است.

هادی امیری معاون پژوهش و فناوری دانشگاه اصفهان نیز با اشاره به وجود نیروهای توانمند و همدل در جهاددانشگاهی، اظهار امیدواری کرد که با تعامل روزافزون دانشگاه و جهاددانشگاهی بتوان اقدامات موثری انجام داد.

وی با بیان اینکه امروز نیاز کشور از پژوهش صرف گذشته و نیازمند محصولی هستیم که بتواند مسأله ای را حل کند، افزود: همکاری دانشگاه و جهاددانشگاهی می تواند راهبردی باشد تا هم به جهاددانشگاهی منفعتی برسد و هم به کشور خدمتی کنیم.

 معاون پژوهش و فناوری دانشگاه اصفهان ادامه داد: صنایع بزرگ استان از پژوهش خسته شده‌اند و دنبال نتیجه هستند تا مسائل شان حل شود. با پتانسیلی که در جهاددانشگاهی وجود دارد اگر این همکاری راهبردی شود، می تواند نتایج خوبی به دنبال داشته باشد.

امیری همچنین بر امیدآفرینی در دانشگاه تاکید و اظهار کرد: باید با تعامل هم کمک کنیم در سطح شهر و استان نیروهای جوان، انگیز و مهارت و توانمندی های ویژه بدست آورند. در این راستا در معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه اصفهان دفتر هدایت شغلی را راه اندازی کرده‌ایم که از جهاددانشگاهی نیز دعوت می کنیم از این دفتر بازدید کنند و همکاری های مشترکی داشته باشیم.

وی با یادآوری اینکه گاهی احساس رقابت میان دانشگاه و جهاددانشگاهی وجود دارد، گفت: این درحالی است که باید مکمل هم باشیم. پیشنهاد می دهم توانی که در حوزه پژوهش در دانشگاه وجود دارد را با جهاددانشگاهی به اشتراک بگذاریم و پروژه های کلان اجرا کنیم.

خبرهای مرتبط

نشانی: خیابان هزارجریب، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، خیابان اندیش، بعد از تالار سبز، جهاددانشگاهی واحد اصفهان