24 فروردین 1403

مروری بر چهارمین روز از مسابقات مناظره دانشجویی

29 بهمن 1402

نویسنده: طاهره شفیعی

مناظره اول

اولین مناظره در بین دو گروه «نیک‌آیین» (دانشگاه اصفهان) و «پژواک» (دانشگاه آزاد نجف‌آباد) برگزار شد. آن‌ها با تکیه بر گزاره «گره‌خوردن حجاب با مد (حجاب استایل) با فلسفه حجاب در اسلام در تعارض است» پشت میز مناظره نشستند. در این دور، «نیک‌آیین» موافق و «پژواک» مخالف این گزاره بود. در نهایت، گروه «نیک‌آیین» پیروز این مناظره شد.

مناظره دوم

مناظره دوم نیز بین گروه‌های «مکث» (دانشگاه اصفهان) و «گفتمان» (دانشگاه اصفهان) برقرار شد. «گردش نخبگان در جمهوری اسلامی ایران به سبب ضعف احزاب و سازمان‌های سیاسی ناکارآمد است» نیز گزاره مورد اختلاف این مناظره بود. دو طرف موافق و مخالف نیز به‌ترتیب گروه «مکث» و «گفتمان» به شمار می‌رفتند. «مکث» برنده این رقابت شد و «گفتمان» نیز در جایگاه بهترین بازنده به مرحله بعدی راه یافت.

مناظره سوم

به‌منظور اجرای سومین مناظره، مقرر بود که «دختران فرهنگ» (دانشگاه فرهنگیان کاشان) و «ایران من» (دانشگاه آزاد واحد شهرضا) روبه‌روی هم بنشینند و بر سر گزاره «مسکن‌سازی دولت، تنها رکود در این بازار را تشدید می‌کند» با یکدیگر مناظره کنند. «دختران فرهنگ» و «ایران من» به‌ترتیب در موضع موافق و مخالف این گزاره بودند. به‌دلیل انصراف «دختران فرهنگ» از شرکت در مناظره، «ایران من» پیروز اعلام شد.

خبرهای مرتبط

نشانی: خیابان هزارجریب، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، خیابان اندیش، بعد از تالار سبز، جهاددانشگاهی واحد اصفهان