3 مرداد 1403

من نگرانم

نویسنده: طاهره شفیعی

1 مهر 1402

معرفی بهترین کتاب راهنما برای نگرانی کودکان

نویسندهایزابل توماس
مترجمهایده کروبی
انتشاراتنردبان
گروه سنی6-8 سال

کودکان طیف وسیعی از احساسات را تجربه می‌کنند، اما به دلیل اینکه شناخت کافی از آن‌ها ندارند و یا قادر به مدیریت آن‌ها نیستند، این مسئله می‌تواند چالش‌های زیادی برای کودکان و خانواده‌هایشان ایجاد کند. در مجموعه «درباره‌ی احساسات» که از مجموعه کتاب‌های خودیاری است، کودکان  با احساسات متفاوتی مثل: حسادت، خشم، نگرانی، مهربانی، خجالت، غم و… آشنا می‌شوند. همچنین این مجموعه به افزایش هوش هیجانی کودکان کمک می‌کند تا بتوانند عامل هر احساس را بشناسند و آن را مدیریت کنند.

بعضی از روزها فکر می‌کنیم ممکن است اتفاقات بدی بیفتد و نگران می‌شویم. گاهی اوقات هم دلمان شور می‌زند و حالمان بد می‌شود و نمی‌توانیم به آن‌ها فکر نکنیم. بعضی از این نگرانی‌ها طبیعی است و حاصل تغییرات هیجانی است، اما اگر طولانی مدت احساس نگرانی داشته باشیم و نتوانیم درباره‌ی نگرانی‌هایمان با اطرافیانمان صحبت کنیم چه اتفاقی می‌افتد؟ 

شما می‌توانید با خواندن کتاب «من نگرانم» از مجموعه کتاب‌های «درباره‌ی احساسات» کودکان را با مفهوم نگرانی و اضطراب آشنا کنید و با استفاده از راهکارهای ساده و مؤثر به کودکان کمک کنید تا نگرانی خود را مدیریت کنند و بتوانند این مهارت را در خود پرورش بدهند. شما می‌توانید از روش جذاب جعبه‌ نگرانی که برای مدیریت احساس نگرانی و اضطراب در انتهای کتاب آمده است استفاده کنید.

خبرهای مرتبط

نشانی: خیابان هزارجریب، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، خیابان اندیش، بعد از تالار سبز، جهاددانشگاهی واحد اصفهان