مهلت ارسال آثار به جشنواره داستان کوتاه زاینده رود پایان یافت

تاریخ خبر

3 اردیبهشت 1398

مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره داستان کوتاه زاینده رود به پایان رسید داوران این دوره جشنواره در حال بررسی آثار ارسالی هستند.

به گزارش دبیرخانه سومین جشنواره سراسری دانشجویی داستان کوتاه زاینده رود، سیاوش گلشیری با اعلام این خبر اظهار کرد: سومین دوره جشنواره داستان کوتاه به صورت سراسری و با هدف کشف استعدادهای نو و تقدیر و حمایت از خالقان این نوع ادبی، از دی ماه سال گذشته در چهار بخش آزاد، ویژه زاینده رود، خارجی و داستان کوتاهِ کوتاه  به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرده است و تا پایان مهلت مقرر ارسال آثار، تعداد ۴۱۰ اثر به این جشنواره ارسال شده است.

دبیر علمی سومین جشنواره داستان کوتاه زاینده رود ادامه داد: مرحله اول داوری آثار توسط آقایان ابراهیم دمشناس، شاپور بهیان و احمد ابوالفتحی آغاز شده است.

وی خاطرنشان کرد: از تعداد ۴۱۰ اثر ارسالی ۲۵۳ داستان در بخش آزاد، تعداد ۷۱ داستان در بخش ویژه، ۷۶ داستان در بخش داستان کوتاهِ کوتاه و ۱۰ داستان در بخش خارجی به مرحله داوری راه یافتند.

گلشیری افزود: شرکت کنندگان از کشورهای ژاپن، انگلستان، کانادا، آلمان و افغانستان داستان های خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده‌اند. همچنین نکته قابل توجه اینکه شرکت کنندگان داخل کشور نیز از سراسر کشور و نه فقط استان اصفهان به این جشنواره، ارسال اثر داشته‌اند که این موضوع نشان دهنده جا افتادن و جایگاه پیدا کردن این جشنواره در میان جشنواره های ادبی کشور است.

اختتامیه جشنواره ۱۰ اردیبهشت ماه در دانشگاه اصفهان برگزار می‌شود

وی تاکید کرد: اختتامیه این جشنواره در دو روز متوالی با برگزاری کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی و با حضور نویسندگان مطرح کشور در روزهای ۹ و ۱۰ اردیبهشت  ماه در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و کتابخانه مرکزی شهرداری اصفهان برگزار خواهد شد.

دبیر علمی سومین جشنواره سراسری دانشجویی داستان کوتاه زاینده‌رود تصریح کرد: مراسم اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان نهایی این جشنواره، در روز  سه شنبه ۱۰ اردیبهشت از ساعت ۱۴ تا ۱۷ در محل تالار شهید آوینی دانشگاه اصفهان برگزار می‌شود و برنامه‌های روز اختتامیه به زودی از طریق دبیرخانه جشنواره اعلام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خبرهای مرتبط