5 اردیبهشت 1403

کارگاه تسهیل‌گری اجتماع محور برگزار می‌شود 

30 دی 1397

نویسنده: jdimodir

کارگاه "تسهیل گری اجتماع محور" برگزار می شود

در راستای سلسله کارگاه های توانمند سازی، کارگاه “تسهیل گری اجتماع محور” در جهاد دانشگاهی واحد اصفهان برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان، مفاهیم بنیادین و فرایند اجرای پروژه‌های اجتماع محور از دغدغه‌های اساسی گروه‌ها و افراد علاقمند به فعالیت‌های اجتماعی است.

کارگاه آموزشی دو روزه “اصول و تکنیک‌های تسهیل‌گری پروژه‌های اجتماع محور” با بهره‌گیری از مشارکت شرکت‌کنندگان، مفاهیم پایه و محوری در پروژه‌های مبتنی بر جامعه را مورد مداقه قرار خواهد داد، مفاهیمی نظیر گروه و جامعه محلی، توسعه پایدار، مشارکت و توانمندسازی. همچنین با تعمیق مفاهیم گروه و جامعه محلی به شناخت تسهیلگر و فرایند تسهیل‌گری پرداخته و نقش اصلی تسهیل‌گر را در اجتماع‌سازی و اعتمادسازی در اجتماع مورد توجه قرار می‌دهد.

در عین حال به اصول و تکنیک‌های تسهیل‌گری خواهد پرداخت و فرایند تسهیلگری در پروژه‌های اجتماع محور را به دقت آموزش خواهد داد. سایر موضوعات مربوط به مشارکت در پروژه‌های اجتماع محور نیز در این کارگاه آموزش داده خواهد شد.

این کارگاه ۱۰ و ۱۱ بهمن ماه از ساعت ۸ الی ۱۸در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار خواهد شد. مدرس این کارگاه دکتر سعیدنوری نشاط از اساتید برجسته این حوزه است.

گفتنی است؛ سعید نوری نشاط، دارای دکترای علوم سیاسی و کارشناسی ارشد در حقوق عمومی، سال‌هاست که در روستاهای کشور در استان های مختلف، به عنوان تسهیل‌گر مشغول به توان‌افزایی محلی است و از نزدیک با انجمن بوم پژوهان و مؤسسه تسهیل‌گران حرفه ای پیش‌رو همکاری دارد.

از وی کتاب ها و مقاله هایی نیز منتشر شده  است. از جمله این کتاب ها می‌توان به “تسهیلگری فرآیندهای اجتماع محور در کاهش فقر” (تألیف با همکاری دیگران)، “پژوهش محلی و برنامه ریزی برای حفظ محیط زیست و منابع طبیعی” و “هم‌اندیشی محله‌ای و جایگاه آن در مدیریت محله: گامی به سوی مشارکت شهروندان در توسعه محله” (تألیف با همکاری دیگران) اشاره کرد.

علاقه مندان می توانند جهت ثبت نام در این کارگاه  به سامانه ثبت نام جهاد دانشگاهی واحد اصفهان به نشانی reg.jdisf.ac.ir مراجعه و یا با شماره تلفن ۳۶۲۴۱۳۴۸  یا ۰۹۳۰۸۳۰۵۶۲۷تماس حاصل فرمایند.

خبرهای مرتبط

نشانی: خیابان هزارجریب، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، خیابان اندیش، بعد از تالار سبز، جهاددانشگاهی واحد اصفهان