Facebook

Twitter

جهاد دانشگاهی واحد اصفهان.
تاسیس سال 1359

031-36692760

شماره تماس با جهاد دانشگاهی واحد اصفهان

اینستاگرام

آپارات

تلگرام

جستجو
فهرست

طرح توسعه مشاغل خانگی بستری مناسب برای توسعه اقتصادی استان‌ها است

طرح-توسعه-مشاغال-خانگی-توسعه-اقتصادی-اصفهان

معاون آموزشی و رئیس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی با بیان اینکه جهاددانشگاهی به عنوان نهادی تسهیل‌گر و توسعه‌ای در کشور فعالیت می‌کند، گفت: طرح توسعه مشاغل خانگی بستر خوبی برای توسعه روند اقتصادی استان‌ها فراهم خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واخد اصفهان، محمدصادق بیجندی در نشست با رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، مدیر کل اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی و مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استان اصفهان اظهار کرد: با شبکه‌سازی درست و هدفمند و استفاده از پتانسیل پیشران‌های ملی و استانی می‌توان زمینه مناسبی برای توسعه اشتغال و بازار در کشور فراهم کرد.

وی یکی از مشکلات محصولات خانگی را برندسازی دانست و افزود: طرح توسعه مشاغل خانگی بستر خوبی برای توسعه روند اقتصادی استان‌ها فراهم خواهد کرد.

معاون آموزشی و رئیس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی با بیان اینکه نقش آفرینی در عرصه‌های مهم کشور برای جهاد دانشگاهی افتخار محسوب می‌شود، ادامه داد: در این طرح هدف تنها ایجاد شغل نیست بلکه توانمندسازی برای رسیدن به اشتغال پایدار است.

بیجندی اضافه کرد: سایت INHB.IR اختصاصی به موضوع طرح مشاغل خانگی اختصاص دارد و جهاد دانشگاهی در طول مسیر این طرح در کنار افراد حاضر خواهد بود و تجربیات خود را از نظر سابقه و دانش به میدان خواهد آورد.

طرح توانمندسازی بانوان یکی از مهم‌ترین دستاوردهای توسعه مشاغل خواهد بود

همچنین در این جلسه مهناز امامدادی ، رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: طرح توانمندسازی بانوان یکی از مهم‌ترین دستاوردهای مورد انتظار در اجرای الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی در سطح کشور است.

وی افزود: معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری به عنوان کارفرمای طرح مذکور شرایط و ویژگی‌های جامعه هدف این طرح را تعریف کرده است.

رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بابیان این که در اجرای این طرح امر بازاریابی بسیار مهم است، ادامه داد: دفتر امور بانوان و خانواده یکی از منابع برای اجرای موفق این طرح است، با این وجود جهاد دانشگاهی و ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌توانند از حمایت سازمان‌های مردم نهاد در این خصوص استفاده کنند.

امامدادی اضافه کرد: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در سه مرحله انجام می‌شود که مرحله نخست آن بررسی و شناسایی مزیت‌ها و توانمندی‌های مناطق، مرحله دوم توانمندسازی و آموزش متقاضیان و مرحله سوم وصل کردن شاغلان خانگی به بازارها است.

در ادامه این جلسه محسن نیرومند مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان گفت: طرح توانمندسازی اقتصادی زنان از جمله  طرح‌هایی است که هدف از ایجاد آن پرداخت و یا توزیع پول نبوده و باید گفت این طرح یک سیاستگذاری است.

جهاد دانشگاهی در طرح توانمندسازی اقتصادی بانوان دغدغه مند وارد این عرصه شده است

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری اصفهان نیز ضمن ابراز خرسندی از این طرح اظهار کرد: جهاد دانشگاهی در طرح توانمندسازی اقتصادی بانوان، مبتنی بر الگوی نوین مشاغل خانگی دغدغه مند وارد این عرصه شده است و  همواره گزارشات لازم در خصوص این طرح به دفتر امور بانوان و خانواده استانداری اصفهان ارائه می‌نماید.

معاون آموزشی جهاددانشگاهی و رئیس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان در ادامه سفر یک روزه  خود به استان اصفهان در جلسه کارگروه اشتغال نایین با حضور نماینده مردم شهرستانهای نایین و خور وبیابانک در مجلس شورای اسلامی، فرماندار شهرستان، روسای دستگاههای اجرایی، فعالین بخش‌های اقتصادی و مشاغل خانگی شهرستان  شرکت کرد و ضمن بررسی موارد و مشکلات متقاضیان مشاغل خانگی در این شهرستانها، ضمن معرفی طرح الگوی توسعه مشاغل خانگی بانوان سرپرست خانوار  ،راهکارهای مناسب  درحوزه نحوه بازار یابی و فروش محصولات ارائه نمود.

وی همچنین از  طرح‌های پشتیبان  مشاغل خانگی  قالی بافی ، عبا بافی، گلیم بافی ، گوهر تراشی و صنایع  دستی در  بخش هرند و شهرستان نایین بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان، همچنین محمود مراثی ریاست جهاد دانشگاهی واحد و آقای سراج دبیر اجرایی طرح توسعه مشاغل خانگی زنان سرپرست خانوار از روند اجرایی طرح در استان اصفهان گزارشی ارائه کردند.

 

 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید