31 خرداد 1403

حضور پژوهشگران جهاددانشگاهی اصفهان در نمایشگاه ملی آبادیران

21 خرداد 1403

نویسنده: ریحانه سادات سجادی

پژوهشگران معاونت پژوهشی جهاددانشگاهی اصفهان با حضور در نمایشگاه ملی آبادیران شش طرح شاخص پژوهشی خود را در حوزه آبادانی و پیشرفت فناورانه در نمایشگاه آبادیران به نمایش می‌گذارند.

دومین دوره نمایشگاه برنامه ملی آبادیران با هدف رفع نیازهای فناورانه و مسئله‌محوری در حوزه آبادانی و پیشرفت فناورانه از فردا، سه‌شنبه ۲۲ خرداد ماه برپا می‌شود.

در این نمایشگاه که تا جمعه 25 خردادماه در محل مصلی امام خمینی(ره) تهران دایر است، تیم معاونت پژوهشی و سازمان تجاری‌سازی فناوری و اقتصاد دانش بنیان (ستفا) جهاددانشگاهی واحد اصفهان، شش طرح انجام فرایند تسهیلگری در راستای اجرای طرح توسعه اقتصادی و اشتغال‌زایی روستایی استان اصفهان، گردشگری روستایی (ارائه تجربه روستاهای استان اصفهان)، اشتراک‌‌گذاری تجارب زنان موفق در کسب وکارهای خانگی، مدل مطابق‌سازی کسب و کار و جامعه (CBM)، طرح ملی توسعه مشاغل خانگی، و طرح ملی توسعه مشاغل خانگی را معرفی می‌کنند.

همچنین در حاشیه این نمایشگاه پلنی برای معرفی بیشتر طرح ملی توسعه مشاغل خانگی برپا می‌شود.

این نمایشگاه درقالب ۵ بخش از جمله بخش مسکن و زیرساخت‌های توسعه روستا، کشاورزی، دامپروری و شیلات، سلامت بهداشت و توان‌بخشی، اشتغال کوچک مقیاس و صنایع نرم و آموزشی برگزار و شرکت‌های دانش بنیان هر یک در این حوزه‌ها برنامه‌های خود را برای رفع نیازهای فناورانه و مسئله‌محوری در حوزه آبادانی و پیشرفت فناورانه ارایه خواهند کرد.

در برنامه ملی آبادیران همه نهادهای دولتی وغیردولتی فعال در آبادانی و پیشرفت کشور مانند بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، جهاد دانشگاهی، کمیته امداد امام خمینی(ره) که به دنبال توانمندسازی و ارتقای مناطق کمتر برخوردار با استفاده از دانش، فناوری و نوآوری هستند، حضور دارند.

این برنامه با هدف پیشرفت و آبادانی کشور و در راستای رفع چالش‌های مناطق محروم و روستایی، ایجاد اشتغال پایدار وتوسعه زنجیره ارزش ظرفیت‌های بومی مناطق کمتر برخوردار با تکیه بر ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور و نیز سایر ارکان زیست بوم نوآوری و فناوری طراحی شده است.

خبرهای مرتبط

نشانی: خیابان هزارجریب، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، خیابان اندیش، بعد از تالار سبز، جهاددانشگاهی واحد اصفهان