3 مرداد 1403

گرنت پژوهشی جامپ در مسیر ملی

نویسنده: ریحانه سادات سجادی

18 تیر 1403

به گفته دکتر پرستو دارویی، این گرنت در نظر دارد تا ایده‌های پژوهشی نوآورانه در حوزه‌های موردنظر را به سرمایه‌گذاران مختلف معرفی کند و پژوهشگران و ایده‌پردازان را در ادامه مسیر پژوهشی حمایت کنیم و امکان دسترسی به منابع و فرصت‌های جدید را برای آن‌ها فراهم آوریم. آنچه در ادامه می‌خوانید گفتگوی ما مدیر گرنت پژوهشی جامپ (جایزه ایده ممتاز پژوهشی) است.

لطفا درباره گرنت پژوهشی «جامپ» توضیح دهید.

گرنت پژوهشى جامپ، به‌عنوان اولين گرنت معاونت پژوهشى جهاد دانشگاهى واحد اصفهان محسوب می‌شود. با برگزارى اين رويداد به دنبال آن هستيم كه فرصت مناسبى را براى ارتقاى سطح كيفى پژوهش‌ها و ارتباطات علمى و تبادل دانش فراهم كنيم. این گرنت یک فرصت بی‌نظیر برای پژوهشگران و ایده‌پردازان حوزه‌های سلامت و پزشکی، مطالعات شهری و اقتصاد و هنر است تا به معرفی پروژه‌های پژوهشی خود و دریافت حمایت از آن‌ها بپردازند. ایده‌پردازان برتر شرکت‌کننده در این رویداد، علاوه بر دریافت جایزه نقدی، درصورت تمایل می‌توانند برای اجرای ایده خود قرارداد همکاری مشترک با جهاددانشگاهی واحد اصفهان منعقد کنند و از حمایت‌های مادی و معنوی این واحد بهره‌مند شوند.

چه اهدافی برای این رویداد در نظر گرفته شده است؟

هدف اصلی از برگزاری این رویداد، ایجاد فضایی برای خلق و بالندگی ایده‌های پژوهشی خلاقانه، شبکه‌سازی و تبادل دانش، ایجاد فرصت‌های شغلی و توسعه جریان دانایی است. ما قصد داریم تا ایده‌های پژوهشی نوآورانه در حوزه‌های موردنظر را به سرمایه‌گذاران مختلف معرفی کرده و پژوهشگران و ایده‌پردازان را در ادامه مسیر پژوهشی حمایت کنیم و امکان دسترسی به منابع و فرصت‌های جدید را برای آن‌ها فراهم آوریم.

چه کسانی می‌توانند در این رویداد شرکت کنند؟

هر فرد علاقه‌مندی که دارای یک ایده پژوهشی جذاب و نوآورانه در سه حوزه‌ ذکر شده است، می‌تواند در این رویداد شرکت کند. در ابتدا، این رویداد تنها برای دانشجویان و استادان تعریف شده بود، اما در ادامه کار به علت استقبال علاقه‌مندان به پژوهش و از دست نرفتن ایده‌‌های برتر براساس نظر کمیته علمی، این گرنت برای سایر پژوهشگران نیز تعریف شد و درحال‌حاضر تمام علاقه‌مندان شامل دانشجویان، استادان و پژوهشگران دعوت به شرکت دارند.

آخرین سوال، چه برنامه‌هایی برای این گرنت در نظر گرفته شده است؟

ما قصد داریم در 16 مرداد 1403 مصادف با سالروز تاسیس جهاددانشگاهی، نتایج اولین دوره از این گرنت را معرفی کرده و با همکاری سازمان تجاری‌سازی فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان (ستفا) واحد اصفهان و از طریق جذب سرمایه‌گذار، ایده‌های برتر را اجرایی کنیم. همچنین برنامه‌ریزی‌هایی برای ملی شدن این گرنت، راه‌اندازی دبیرخانه آن در واحد اصفهان و افزایش مبلغ آن برای سال‌های آینده با همکاری ستفای جهاددانشگاهی در حال انجام است که نتایج از طریق سایت و شبکه‌های اجتماعی گرنت به اطلاع علاقه‌مندان خواهد رسید.

خبرهای مرتبط

نشانی: خیابان هزارجریب، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، خیابان اندیش، بعد از تالار سبز، جهاددانشگاهی واحد اصفهان